Android 12 wprowadzi jedną z funkcji zarezerwowanych dla telefonów Google Pixel

android 12 zegar

Ja wiem, że jeszcze wielu z Was nie dostało nawet Androida 11. Wiem, że są nawet tacy, którzy nie mają Android 10 lub nawet 9. Ta informacja jednak jest na tyle ciekawa, że warto o niej przeczytać, gdyż system na kolejnych urządzeniach będzie przyjemniejszy w obsłudze!

Wyszukiwanie w urządzeniu z poziomu widgetu Google

Rozwiązanie tego typu kojarzyć możecie z urządzeń Apple (Spotlight), gdzie wyszukiwarka szybko może przeszukać pliki, a także aplikacje znajdujące się na komputerze. Podobną funkcję wprowadził także OnePlus w Indiach, gdzie nazywa się ona “Scout”. Teraz jednak Google ma udostępnić własne rozwiązanie dla wszystkich producentów.

Do tej pory rozwiązanie to było zarezerwowane dla urządzeń oferowanych przez Google. W końcu wyszukiwanie to konik firmy, więc nie spieszyło im się z tym, by podzielić się ciekawymi funkcjami z konkurencją – jakoś wyróżnić trzeba swoje smartfony. Jak jednak zauważyli developerzy Niagara Launcher, AppSearchManager ma pozwolić aplikacjom na mocne zintegrowanie się z oprogramowaniem Google, np. znalezienie w dokumentach Google wybranego pliku lub też ulubionej restauracji w aplikacji z dostawami, bez konieczności odpalania tych aplikacji wcześniej.

Obecnie coś podobnego dostępne jest w Nova Laucher i nazywa się Sesame Search, jednak do pełnej funkcjonalności znanej z telefonów Google temu rozwiązaniu daleko. Pozwala ono bowiem na przeglądanie zainstalowanych aplikacji oraz listy aplikacji ze Sklepu Play. Zawsze coś, jednak jak sami widzicie – szału nie ma.

sesame search nova launcher
Sesame Search w Nova Laucher, fot. AndroidPolice

Ciekawe więc, czy producenci zdecydują się na wprowadzenie tej metody wyszukiwania w swoich nakładkach przy okazji aktualizacji do Androida 12. Jestem mocno przekonany, że OnePlus wdroży swojego Scouta na kolejne rynki lub skorzysta z gotowych bibliotek oferowanych przez Google. Jak zrobią pozostali? Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać do oficjalnego debiutu nowej wersji systemu, a potem jego wdrożenia przez kolejne firmy.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!