Android 13 nareszcie pozwolić zarządzać Google Home na ekranie blokady!

yeelight
yeelight

Google Home to pewnego rodzaju hub w chmurze, który pozwala nam spiąć urządzenia Smart Home w jednym miejscu. Zarządzać sprzętami możemy w systemie Android, ale niestety nie na ekranie blokady.

Android 13 z możliwością obsługi Smart Home na ekranie blokady

Google Home to miejsce (a raczej aplikacja), która pozwala nam spiąć urządzenia Smart Home różnych producentów w jednym miejscu. Na Androidzie mamy też dostęp do przełączników przytrzymując dłużej przycisk uśpienia. Jest to bardzo wygodne w szybkim zarządzaniu sprzętami. Niestety, nie działa to na ekranie blokady, przez co każda potrzeba włączenia czy wyłączenia żarówki wymaga od nas odblokowania. Cały proces przez to się wydłuża.

Jak się jednak okazuje, najnowsza Beta Androida 13 wskazuje na to, że pojawi się opcja nadania sobie dostępu do przełączników z ekranu blokady. To powinno znacznie uprzyjemnić korzystanie z domowego systemu Smart Home.

Android 13 Beta wnosi wiele innych ciekawych nowości. Warto wymienić chociażby nowy pasek postępu na kafelku odtwarzanej muzyki czy nowe podejście do schowka. Menu z aplikacjami natomiast pokazuje przewidywany wybór programów. Warto jednak dodać, że wiele nowości dotyczy tylko smartfonów Pixel lub tych, co bazują na czystym Androidzie.

Źródło: @MishaalRahman

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!