Pixel 6 z bardzo poważnym bugiem po aktualizacji do Androida 12

Google Pixel 6 series background

Google może niedługo mieć ręce pełne roboty, w związku z coraz liczniejszymi zgłoszeniami o pojawianiu się bugów w najnowszej aktualizacji Androida. Tym razem padło na model Pixel 6.

Problem z Adnroidem 12

Android 12 był długo wyczekiwaną aktualizacją tego systemu, ale radość z jego pojawienia się dla wielu osób zastąpiła gorycz wynikająca z wielu bugów. Coraz więcej użytkowników skarży się na większe lub mniejsze problemy powstałe po wspomnianej aktualizacji, ale dopiero najnowsze informacje dotyczące Pixela 6 wydają się naprawdę poważne. Nie jest to jedyny model telefonu, który napotkał na trudności we współpracy z Androidem 12. Wygląda na to, że model ten ma kłopoty z zarządzenie połączeniami przychodzącymi, a krótko mówiąc, losowo wybiera, które z nich odrzuci.

Pixel 6 z bardzo poważnym bugiem po aktualizacji do Androida 12
Źródło: Reddit

Problem na szeroką skalę

Pierwsze informacje o problemie zaczęły pojawiać się kilka dni temu za pośrednictwem strony Reddit. Na zadane pytanie, czy ktoś jeszcze ma podobny kłopot, szybko odpowiedziało pokaźne grono użytkowników Pixela 6, Pixela 6 Pro, ale także kilka osób korzystających ze starszych modeli, sięgających Pixela 2XL. Telefon nie tylko odrzuca losowe połączenia, ale często również nie inicjuje sygnału dźwiękowego kiedy ktoś do nas dzwoni. W takiej sytuacji korzystanie z tego modelu w celach biznesowych jest praktycznie niemożliwe i naraża wiele osób na duże straty.

Półśrodki

Na chwilę obecną Google nie wydało żadnego oświadczenia w tej sprawie, dlatego oficjalne rozwiązanie problemu może pojawić się dopiero za jakiś czas. Póki co użytkownicy Reddita wpadli jedynie na pomysł, aby zrestartować telefon, co pomogło w jednych przypadkach, ale w innych niestety nie.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!