Google zabija starą wersję Androida. Lepiej późno niż wcale

android 2.3
HTC Desire

Mamy 2021 rok, więc Android wcale takim młodym systemem nie jest i jego wersji było naprawdę wiele. Jak się jednak okazuje, Google ze starymi odsłonami ma pewien problem i finalnie kompletnie odcina się od jednej ze starszych. Mowa tu o Android 2.3 Gingerbread.

Android 2.3 Gingerbread musi umrzeć

Android 2.3 Gingerbread to dla wielu system, od którego zaczęli oni swoją przygodę z Zielonym Robocikiem. Dla mnie też taki był, bowiem miałem go najpierw na Huawei Sonic, a następnie na HTC Desire (choć po pewnych trickach z instalacją). System ten oczywiście dzisiaj jest słaby i pozbawiony wielu zalet, jednak wtedy był ciekawy – zwłaszcza z nakładką HTC, gdzie był pełen animacji. Do tego mieliśmy ogromny katalog aplikacji za sprawą Android Market.

Android 2.3
(fot gawkerassets.com)

Dzisiaj Android 2.3 Gingerbread to przestarzałe oprogramowanie, które od dawna nie jest wspierane i niezabezpieczone. Ponadto raczej mało który deweloper wspiera ten OS. Jak się jednak okazuje, ktoś z tego systemu musi korzystać, bowiem Google zamierza się od niego odciąć. Co to oznacza?

Otóż od 27 września urządzenia z systemami Android 2.3 Gingerbread i starszymi nie będą mogły zalogować się do aplikacji wydanych przez Google. Mowa tu chociażby o Gmailu, YouTube czy Maps – ogólnie wszystko to, co wykorzystuje konto Google.

Ciekawym elementem jest to, że Google sugeruje aktualizację systemu do Androida 3.0 Honeycomb lub nowszego. Warto dodać, że ten pojawił się jako OS tylko dla tabletów.

Źródło: Android Police przez android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!