Beta Android Q jest już dostępna. Oto lista urządzeń, na których zainstalujecie nowy system już dzisiaj!

android q

Nie ma co ukrywać, konferencje Google I/O jest jednym z ciekawszych wydarzeń w świecie technologicznym. Co roku kalifornijski gigant pokazuje wiele ciekawych nowości w tym czasie. W tym roku, co chyba nikogo nie zaskoczyło, uchylili rąbka tajemnicy na temat nowej wersji Androida, jednocześnie prezentując listę urządzeń, na których będziemy mogli przetestować jego wersję beta!

Nie ma co ukrywać, lista jest dość spora!

Pierwsza wczesna wersja bety Androida Q ukazała się już jakiś czas temu. Wraz z drugą wersją były dostępne jedynie na urządzenia Google Pixel. No, pomijając te urządzenia, na które zapaleńcy Androida przeportowali ją, dzięki czemu przy odrobinie wiedzy i umiejętności czytania poradników mogliśmy sprawdzić ją na wielu innych smartfonach. Trzecia wersja beta tego systemu, która zaprezentowana została na konferencji Google I/O 2019, otrzyma jednak szersze grono oficjalnych odbiorców. Google zdecydowało się wypuścić ją na aż 21 urządzeń od 13 różnych producentów!

android q betaZobacz też: Google Pixel 3a i 3a XL oficjalnie zaprezentowane! Średniaki amerykańskiego giganta robią wrażenie

To nie jest mało, biorąc pod uwagę to, że rok temu było to zaledwie 11 urządzeń od tylko 8 producentów. Uważam to za bardzo dobre posunięcie i nie mam tu na myśli tylko chęć pobawienia się nową wersją Andka przez fanów. Nie, chodzi mi tu bardziej o to, że dzięki szerszemu gronu odbiorców wychwycą większą ilość błędów, no po prostu lepiej przygotują finalną jego wersję. Nie trzymając Was dłużej w niepewności, oto lista smartfonów, na które trafi trzecia wersja beta Androida Q:

A samo oprogramowanie pobrać można z oficjalnej strony Google.

Warto przeczytać: Pierwsze wrażenia z bety Android Q na Google Pixel 2

Do grona producentów, którzy mogą się pochwalić udziałem w beta testach, względem ubiegłego roku, dołączyli ASUS, Huawei, vivo, Realme i Tecno. Nie wiem jak wy, ale mimo dość uważnego śledzenia rynku, po raz pierwszy usłyszałem o marce Tecno. Nie wiem, czy to ja jestem zacofany, czy rzeczywiście to tak mało znany producent, który jednak dostał ten “przywilej” od Google. Boli mnie trochę fakt, iż zrezygnowano z tych urządzeń, które rok temu się na to załapały (no, pomijam z dość oczywistych względów Pixele). Bardzo liczyłem na to, że jako posiadacz Xiaomi Mi MIX 2S będę mógł przetestować nowego Androida. Cóż, pozostaje mi obejść się smakiem…

Macie któreś z wyżej wymienionych urządzeń? Zamierzacie przetestować nową wersję beta Androida Q? Dajcie znać w komentarzach!

Dodaj komentarz
Total
6
Share