Nowa wersja AnTuTu niedługo zostanie wydana. Wersję 8 beta już można pobierać

antutu

AnTuTu to najbardziej znany benchmark, który od dawna służy porównywaniu i sprawdzaniu wydajności telefonów. Co prawda przez wiele osób jest uważany za niemiarodajny, między innymi przez to, że producenci starali się podkręcić telefony na czas testu, aby wyniki były wyższe. Jednak z biegiem czasu powstają nowe wersje tego programu testującego, a beta najnowszej z nich właśnie została opublikowana.

AnTuTu V8 można już pobierać

1 sierpnia zespół AnTuTu oficjalnie ogłosił wydanie nowej wersji oznaczonej numerem 8. Jest ona odpowiedzią na najświeższe zmiany w specyfikacjach smartfonów oraz pojawiające się trendy. Jak podaje źródło zwiększono między innymi udział pamięci.

Jeśli nasz telefon spełni wymagania, czyli posiada co najmniej Androida 7 oraz wspiera silnik Vulcan, to zostanie uruchomiony na nim nowa scena Terakotowy Wojownik. Linia brzegowa również będzie opierać się o Vulcan. Jeśli GPU go nie obsługuje, to obie składowe otrzymają wartość punktową 0 i zostaną pominięte.

Usprawniono nie tylko część dotyczącą GPU, ale zaktualizowano również odpowiedni algorytm testowy, który lepiej obsługuje architektury różnych rdzeni. Jeśli chodzi o część UX to zwiększono tam obciążenie oraz dodano obsługę ekranów o wyższym odświeżaniu.

W menu głównym mamy teraz do wyboru opcję testu HTML5, baterii oraz przejścia do testu AiTuTu. Sama aplikacja wygląda jedynie nieco inaczej.

Zobacz też: AnTuTu sprawdzi inteligencję sztucznej inteligencji w smartfonach

Najnowszą wersję beta można pobrać ze strony AnTuTu:

Jak prezentują się wyniki z nowej wersji AnTuTu?

Raczej nie powinniśmy porównywać wyników z wersji 7 do tych z wersji 8 beta. Sprawdziłem w tym teście Honora 20 Pro, który osiągnął wynik ok. 290-310 tysięcy punktów podczas testu na wersji ze Sklepu Play oraz około 390 tysięcy w teście wersji beta. Tym samym “pokonał” on wszystkie smartfony z TOP 10 w czerwcu.

Zobacz też: Xiaomi Black Shark 2 Pro zdobywa ponad 400 000 punktów w AnTuTu

Kierujecie się wynikami z benchmarka AnTuTu przy wyborze telefonu? Co sądzicie o zmianach w nowej wersji? Zapraszam do komentowania.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!