Pierwszy milion w AnTuTu, jaki procesor tyle wyciągnął?

AnTuTu-9.2.1-vivo-y72-5g-homescreen

Benchmarki to narzędzia mające na celu wykonanie pomiarów wydajności naszego urządzenia podczas wykonywania konkretnych czynności. Po zakończonym skrypcie benchmark podaje uzyskaną ilość punktów, którą można porównać z innymi urządzeniami w bazie danych.

Jednym z najpopularniejszych benchmarków używanych na smartfonach jest chiński AnTuTu. Pierwsze trzy pozycje zajmują obecnie: Red Magic 6 – 858734, ROG Phone 5 – 821339 oraz Realme GT – 810510.

Co my tu mamy?

Screenshot z milionem punktów w AnTuTu pojawił się na Twitterze Ice Universe, Leaker podaje, że testowane urządzenie pracuje pod kontrolą nowego SoC MediaTek Dimensity 2000. Są to jedynie domysły, bo choć wiele wskazuje na to, że jest to model Dimensity 2000, to screenshot mówi nam jedynie, że nazwa kodowa procesora to MT6983 .O samym urządzeniu wiemy, że jego nazwa kodowa to V2184, jest to najprawdopodobniej nadchodzący model marki vivo. Nieoficjalne doniesienia wskazują na to, że będzie to jeden z modeli serii X80.

AnTuTu-1-milion-MT6983
Źródło: Twitter (@UniverseIce)

Widać potencjał

Wiadomo, że MediaTek pracuje od jakiegoś czasu nad swoim kolejnym flagowym modelem. Architektura ARMv9 i proces litograficzny 4nm to coś czym nowy Dimensity może się pochwalić, a efekty jego działania widzimy na zrzucie ekranu z AnTuTu. Jednostka została wyposażona w jeden mocny rdzeń Cortex X2 o taktowaniu 3 GHz, trzy szybkie rdzenie Cortex-A710 z taktowaniem 2,85 GHz oraz cztery rdzenie Cortex-A510.

Wygląda na to, ze nowy układ scalony tajwańskiego producenta może nareszcie na poważnie powalczyć z konkurencją ze strony flagowych Snapdragonów od Qualcomma i Exynosów od Samsunga. MediaTek Dimensity 2000 może mieć swoją premierę na przestrzeni kilku tygodni.

Źródło: Twitter (@UniverseIce)

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!