ROG Phone 5 to wilk w … wilczej skórze!

ROG Phone 5 to wilk w ... wilczej skórze!

Asus po raz kolejny dostarcza nam urządzenie typowo gamingowe, które opiera się na najlepszych możliwych komponentach, dostarczając topowe doświadczenia podczas rozgrywki jak i pochłaniania innego rodzaju treści. Ale … poszli o krok dalej. Drugi wyświetlacz w smartfonie do gier i 18GB RAM? Tego jeszcze nie było!

ROG Phone 5 – SPECYFIKACJA

  • Wyświetlacz: AMOLED 144 Hz
  • SoC: Snapdragon 888
  • RAM: 18 GB
  • Bateria: 6000 mAh mAh wraz z obsługą szybkiego ładowania 65W
  • Oprogramowanie: Android 11
  • Dodatkowe: głośniki stereo, ekran monochromatyczny

Więcej, szybciej, lepiej

Smartfony firmy Asus z serii ROG od samego początku opierały się na najlepszych podzespołach, jak i nowoczesnym wyglądzie. Tak jak wspominałem wcześniej – nic się nie zmieniło. Dzisiaj, producent Całe urządzenie napędzać będzie procesor Snapdragon 888 z Qualcomm Snapdragon Elite Gaming, oferując ulepszone funkcje chłodzenia, jak i nowy manager do zarządzania ustawieniami wydajności. Wszystkie operacje wykonamy ultra szybko, dzięki osiemnastu gigabajtom pamięci operacyjnej (więcej niż w wielu komputerach przeznaczonych do gier).

Ekran, który Asus zaimplementował w swoim nowych urządzeniu również jest z górnej półki. To wyprodukowany przez Samsunga AMOLED z odświeżaniem na poziomie 144Hz i częstotliwością próbkowania w sterowaniu dotykowym na poziomie 300 Hz. Obsługuje on rownież HDR i wyposażony szkło Gorilla Glass Victus, czyli najtwardsze dotąd szkło, dla smartfonów. Wspominałem również o drugim wyświetlaczu – ten znalazł swoje miejsce na pleckach. W modelach ROG Phone 5 Pro oraz Ultimate, będziemy mieli możliwość wyświetlać różnego rodzaju powiadomienia, jak i własne wzory.

ROG Phone 5 to wilk w ... wilczej skórze!

Prądu nam również nie zabraknie! Energii dostarczy nam potężna bateria o wielkości 6000 mAh i szybkie ładowanie 65W, które pozwoli na uzupełnianie ogniwa w jak najkrótszym czasie. Co ciekawe, dostępne są także mechanizmy pasywnego oszczędzania energii pozwalające ograniczyć pobór mocy przez nieaktywne aplikacje i zapewniające nawet o 67% większą oszczędność energii. Dla fanów dobrego audio mamy bardzo dobrą wiadomość – smartfon został wyposażony w dwa symetryczne głośniki z siedmioma magnesami każdy, co gwarantuje idealnie wyważone efekty dźwięku stereo. Telefon jest również wyposażony w gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, a także przetwornik cyfrowo-analogowy ESS DAC klasy Hi-Fi do bezstratnego przetwarzania dźwięku.

Co sądzicie o nowym urządzeniu Asus? Czy gamingowe smartfony mają dla Was sens? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!