Apex Launcher z reklamami? Na to wygląda

Apex Launcher z reklamami? Na to wygląda

Apex Launcher to – zaraz obok Nova Launcher – jeden z najlepszych launcherów. Pozwala on wykonać głęboką konfigurację naszego pulpitu i sprawić, że korzystanie z telefonu staje się jeszcze wygodniejsze. Niestety, od jakiegoś czasu Apex zalicza wiele wpadek.

Apex Launcher to był swego czasu jeden z najlepszych launcherów. Imitował on wygląd czystego Androida, jednak ogromne możliwości konfiguracji sprawiały, że każdy element można było zmodyfikować pod siebie. Niestety, od jakiegoś czasu Apex nie ma łatwo. Duża aktualizacja do wersji czwartej nie została zbyt ciepło przyjęta, co zmusiło twórców do powrotu do poprzedniej wersji. Kolejna nowość dodana przez deweloperów również niezbyt zadowoliła użytkowników.

Warto przeczytać: Beta POCO Launcher 2.0 trafiła do Sklepu Play. Xiaomi wprowadziło zmiany w stylistyce

Apex Launcher z reklamami

Użytkownicy Apex Launcher od jakiegoś czasu zmagają się z pewnym problemem. Kiedy chcą uruchomić przeglądarkę internetową Chrome to wyświetla się okno popup, które daje użytkownikowi wybór – albo uruchomić Chrome, albo coś co nazywa się Privacy Browser. Co ciekawe, element ten jest oznaczony jako “Recommand”. Taka reklama wyświetla się nie tylko w wersji darmowej launchera, ale również i płatnej.

Apex Launcher z reklamami? Na to wygląda
Reklama w Apex Launcher (fot. Android Police)

Privacy Browser to prawdopodobnie fork przeglądarki Firefox Focus bez żadnych większych zmian. Jeśli twórcy nie wprowadzili do tego produktu żadnych trackerów, to przeglądarka wydaje się być całkiem OK do zwykłego używania. Co ciekawe, Privacy Browser nie cieszy się zbyt dobrą opinią, bowiem w Sklepie Google Play jej ocena to 1,3 gwiazdki.

Korzystacie z Apex Launcher? Jak oceniacie ten produkt? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!