Aplikacja Alior Banku z ciemnym motywem. Czemu tak mało banków to robi?

alior bank blik

Jak jesteś klientem Alior Banku to masz powody do radości. Otóż instytucja zaimplementowała ciemny motyw do swojej aplikacji mobilnej.

Aplikacja Alior Banku w ciemnych barwach

Ciemny motyw to ciągle popularny trend. Od jakiegoś czasu twórcy bardzo chętnie go implementują i oferują swoim klientom. Inaczej jest w przypadku banków. O ile taki Aion Bank czy nawet Revolut oferują ciemny motyw, tak te tradycyjne banki nie – a przynajmniej jest ich niewiele. Sam mBank, w którym to mam konto, takiej funkcji nie oferuje. Alior Bank chce być inny i dodaje obsługę ciemnego motywu.

Alior Mobile oferuje klientom kilka funkcjonalności, dzięki którym mogą spersonalizować aplikację zgodnie ze swoimi potrzebami i preferencjami. Jedną z nich jest możliwość wyboru kolorystyki. Motyw dark mode oparty jest na czerniach i szarościach. Do tej pory rozwiązanie było dostępne tylko dla klientów bankowości internetowej Alior Online. Jesteśmy przekonani, że ta opcja przypadnie do gustu użytkownikom, którzy na co dzień korzystają z bankowości mobilnej

Powiedziała Kaja Krassowska-Suchan, Menedżer Zespołu Biznesowego Bankowości Internetowej i Mobilnej w Alior Banku.

alior bank
(fot. Telepolis)

Aplikacja domyślnie wybiera motyw na podstawie tego systemowego. Jeśli więc nasz system jest w jasnych barwach, to i aplikacja bankowa taka będzie. Jeśli OS jest w ciemnych, to program się dostosuje. Oczywiście wartość można zmienić ręcznie w ustawieniach.

Źródło: Alior Bank, Telepolis

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!