Aplikacja GoodNotes z iOS trafia na Androida

(fot. GoodNotes)
(fot. GoodNotes)

Aplikacje do notatek potrafią być platformami, gdzie nie tylko stworzymy piękne notatki, ale także wręcz zaplanujemy swoje życie. W świecie iPadOS mamy wiele potężnych propozycji i w zasadzie wokół każdej bardziej znanej aplikacji tworzy się krąg fanów. Jak się okazuje, jedna z lepszych propozycji trafiła na Androida – GoodNotes.

GoodNotes na Androida

na iOS/iPadOS znajdziemy sporo aplikacji do notowania, które w połączeniu z Apple Pencil dają ogromne możliwości. Część z tych aplikacji trafia na Androida – wszak i na tym systemie bazuje coraz więcej dobrych tabletów i to z jakościowymi piórami. I tak właśnie na Androida trafiła aplikacja GoodNotes.

GoodNotes w App Store
GoodNotes w App Store

Jak się jednak okazuje, aktualnie GoodNotes jest w wersji Beta i skorzystać z niej mogą tylko właściciele tabletów Samsung Galaxy z ekranami minimum 8″ i pamięcią RAM 3 GB lub więcej. Niektórzy także wskazują, że aplikacja jest w rzeczywistością programem PWA. Podobno GoodNotes trafi na kolejne tablety w przyszłości.

Decyzja wybrania PWA sprawia, że użytkownicy Androida nie otrzymają tak dobrych doświadczeń jak to jest na iOS. Aktualnie nie wszystkim testerom działa rejestracja siły nacisku rysika. Ponadto podobno można utworzyć maksymalnie 20 notatników – a przynajmniej podczas testów Beta. Brakuje też wielu funkcji znanych z wersji na iOS/iPadOS.

(fot. GoodNotes)
(fot. GoodNotes)

GoodNotes w Sklepie Google Play

Źródło: AndroidPolice

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!