Aplikacja Xbox w Windowsie powie Ci czy gra będzie działać dobrze na Twoim komputerze

Xbox-App-In-Windows-10-Start-Menu

Gigant z Redmond rozpoczął testy przydatnej dla komputerowych graczy funkcji, która da im znać czy dana gra będzie działać dobrze na ich sprzęcie. Taką informację zaczynają znajdować gracze w aplikacji Xbox dla systemów Windows.

Aplikacja Xbox nie tylko dla Xboxowców

Funkcja jest obecnie w fazie testów, z tego powodu jej dostępność dla użytkowników aplikacji oraz obsługiwanych gier jest mocno ograniczona. Nowość jest możliwa do przetestowania jeśli jest się Insiderem aplikacji Xbox. Przy wielu grach pojawia się informacja mówiąca, że gra nie została jeszcze przetestowana pod kątem wydajności. To sugeruje, że Microsoft robi w tym kierunku coś więcej niż zwykłe porównanie oficjalnych wymagań sprzętowych gry i podzespołów sprawdzanego komputera.

Xbox-App-Windows-Says-Game-Shoukd-Work-Good-On-This-PC
fot. The Verge

Taka plakietka w wyraźnym miejscu będzie dla wielu osób bardziej przystępnym sposobem na upewnienie się, że ich komputer poradzi sobie z daną grą. Jest to informacja, którą zdecydowanie należy wziąć pod uwagę przed zakupem gry. Mamy oczywiście niżej wypisane konkretne i szczegółowe wymagania sprzętowe, które nasz komputer musi spełnić. Nie każdy jednak jest zorientowany w podzespołach i parametrach komputerowych. Microsoft chce w ten sposób ułatwić konsumentom zakup produktów ze swojego sklepu.

Źródło: The Verge

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!