Aplikacje Androida dla Windowsa 11 już wkrótce dla wszystkich użytkowników

Windows-Subsystem-For-Android-in-Windows-Search

Gigant z Redmond podczas prezentacji systemu Windows 11 przedstawił wsparcie dla aplikacji z systemu Android dzięki Windows Subsystem for Android. Dostępność funkcji nie pojawiła się niestety wraz z premierą Windowsa 11. Jeszcze w 2021 roku możliwość uruchamiania aplikacji z Androida otrzymali użytkownicy kanału Dev i Beta programu Windows Insider. To ma się wkrótce zmienić, Microsoft właśnie udostępnił funkcję dla kanału Release Preview i ogłosił, że w przyszłym miesiącu dostęp dostaną wszyscy użytkownicy Windowsa 11.

Apki Androida dla wszystkich… prawie

Dobrze widzieć, że obsługa aplikacji Androida w systemie Windows 11 powoli wychodzi z fazy testów. Sam będący członkiem programu Windows Insider w kanale Dev systemu Windows 11 nie cieszyłbym się za szybko. Oficjalna droga dostępu do aplikacji napisanych pod system Android wiedzie w Windowsie 11 przez Amazon Appstore. Po wejściu do sklepu Amazonu na moim ekranie pojawia się jednak to:

Android-Amazon-Appstore-not-available-in-Poland

Zmiana regionu na Stany Zjednoczone w Windowsie niestety nie przyniosła zmian. Nie sprawdzałem jak z VPN’em, ale chyba nie w tym rzecz. Wygląda na to, że dostęp do aplikacji Androida w Windowsie może się ukryć przez Polską za kolejną blokadą regionalną, podobnie jak niegdyś asystent głosowy Cortana.

Poczekamy, zobaczmy

Amazon Appstore dostępny jest na razie w USA, pozostaje mieć nadzieję, że z czasem dostęp do sklepu z aplikacjami dostanie reszta świata. Do tej pory będzie trzeba korzystać z innych sposobów pozyskania Androidowych aplikacji np. instalacja z pliku APK. Niektórym udało się nawet zainstalować usługi Google Mobile Services wraz z funkcjonującym sklepem Google Play Store.

Źródło: Android Authority

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!