AppGallery stało się bogatsze – Bolt trafił do sklepu od Huawei

AppGallery stało się bogatsze – Bolt trafił do sklepu od Huawei

System EMUI, po głośnym obdarciu go z usług Google, stanął przed poważnym problemem. Problemem tym stał się brak wielu aplikacji, używanych przez ludzi na co dzień. Huawei starał się zachęcić ludzi swoją alternatywą dla Sklepu Play, czyli sklepem AppGallery, który był w telefonach tej marki dostępny już wcześniej. Niestety, życie zweryfikowało jak wiele programów bazuje na usługach Google i jak wielu ich brakuje przez to na smartfonach z Chin.

Były to między innymi programy oparte na mapach, takie jak tytułowy Bolt

Bolt, podobnie jak inne programy, które potrzebują dostępu do map, najczęściej opierały się o rozwiązanie od Google. Gdy amerykański gigant “zakręcił kurek”, producenci tych aplikacji stanęli pod ścianą. Nie było żadnej łatwiej opcji by to ominąć, poza przepisaniem apki pod obsługę innego, dostępnego na smartfonach Huawei, API do obsługi map. Popularna w Europie aplikacja do zamawiania przejazdów, czy też wypożyczania hulajnóg, już sobie z tym poradziła. Bolt jest dostępny oficjalnie w sklepie AppGallery. Nie trzeba kombinować, bawić się w doinstalowywanie usług Google.

bolt logo

Można uznać to za dobry znak, który zwiastuje, że niebawem może pojawić się więcej apek potrzebujących map. Mam tu na myśli choćby głównego konkurenta Bolta, czyli Ubera, ale nie tylko. Na myśl przychodzi mi również gra Pokémon GO. Jest to produkcja w dalszym ciągu dość popularna, posiadająca rzeszę fanów, mimo że jej złota era minęła.

Zobacz też: Huawei wydał komputer stacjonarny z własnym procesorem Kunpeng 920 i Linuxem

Huawei skrupulatnie poszerza swoją bazę aplikacji, nie tak dawno do AppGallery trafił m. in. Telegram czy też TikTok. Mimo to wciąż jest ona dość skromna, szczególnie jeśli porównamy to do tej oferowanej w Sklepie Play. Brakuje choćby wielu aplikacji bankowych, co może dla wielu ludzi być czynnikiem, który przesądzi przy wyborze telefonu. Osobiście nie miałem jeszcze okazji wypróbować żadnego telefonu tej firmy z systemem bez usług od Google, ale wyobrażam sobie, że mogłoby to być dla mnie dość trudne. Często bowiem korzystam choćby z Dokumentów Google, ponadto chmura od tejże firmy służy mi do przenoszenia danych między urządzeniami.

Mamy tu użytkowników nowych smartfonów od Huawei? Napiszcie w komentarzach czego najbardziej Wam w nich brakuje!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!