Apple AirTag będzie wykrywalny dla telefonów z Androidem

apple airtag

Apple jest zwolennikiem zamkniętego ekosystemu, ale nie może ignorować faktu, że większa część społeczeństwa używa smartfonów z Androidem. Z tego też powodu producent postanowił wprowadzić aplikację obsługującą lokalizatory AirTag także na system Google!

AirTag z Androidem

Apple zapowiedziało sporo zmian dotyczących ich lokalizatora AirTag. Producent pracuje nad poprawą prywatności społeczeństwa, dostosowując czas reakcji urządzenia (by ten wydał dźwięk) na oddalenie się od smartfona właściciela.

airtag

Reporterzy z CNET poinformowali, że aktualizacja AirTag rozpocznie się dzisiaj i do wgrania nowej wersji wystarczy łączność z iPhonem właściciela. Od tego momentu lokalizator będzie informował dźwiękowo po oddaleniu się od sparowanego z nim smartfona. Do tej pory urządzenie wydawało dźwięk po 3 dniach od braku kontaktu z bazowym telefonem, teraz natomiast pierwsze komunikaty pojawią się w losowym momencie w ciągu pierwszych 8 i 24 godzin od zgubienia łączności.

Decyzja ta spowodowana jest ochroną osób postronnych, które mogłyby być nieświadome śledzenia przy pomocy lokalizatora Apple, a który pozwala na naprawdę dobrą dokładność monitorowania pozycji. To jednak nie jedyna zapowiedziana przez Amerykanów nowość.

airtag

Producent zapowiedział, że pracuje też nad aplikacją dla użytkowników smartfonów z Androidem, która poinformuje o tym, że lokalizator jest w ich pobliżu. Ponadto ma ona wykrywać także inne urządzenia, które są widoczne w aplikacji “Lokalizator”. Apple zapowiedziało, że rozwiązanie to będzie udostępnione w tym roku i, podobnie jak kwestia dźwięku lokalizatora, ma chronić osoby postronne przed byciem “śledzonym” przy pomocy AirTaga.

Niestety nie zapowiada się, by Apple miało w planie udostępnić użytkownikom Androida możliwość konfigurowania lokalizatorów. Nowa aplikacja ma tylko informować posiadaczy urządzeń z oprogramowaniem Google o tym, że lokalizator jest w ich pobliżu. Te decyzje są pokłosiem głośnych komentarzy o tym, że lokalizatory AirTag mogą być wykorzystywane do stalkingu ze względu na swoje kompaktowe rozmiary i dokładność podawania lokalizacji.

Zamów Apple AirTag w x-kom

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!