Apple i budżetowiec? Amerykański producent uderzy w rynek “tysiączłotówkowców”

Apple i budżetowiec? Amerykański producent uderzy w rynek "tysiączłotówkowców"

Firma Apple od dawna znana jest z smartfonów drogich, niezbyt opłacalnych oraz niedostępnych dla każdego. Tym razem gigant z Cupertino może szykować iPhone, którego cena nie będzie powodowała konsternacji, ogólnego oburzenia czy zdziwienia na twarzy.

iPhone i budżet? Duet doskonały!

Pierwsze próby ze stworzeniem tańszego smartfona amerykański producent podjął już kilka lat temu – przy okazji premiery iPhone 5c. Po niepowodzeniu i kilku latach wstrzymania się, oficjalną prezentację miała pierwsza wersja SE. Po kolejnych latach otrzymaliśmy jego następce – SE2. Jego popularność okazała się bardzo wysoka – w drugim kwartale producent dostarczył około 14 milionów sztuk tego urządzenia. Jeżeli producent faktycznie rozważa wprowadzić na rynek jeszcze tańszy telefon, będzie on murowanym sukcesem.

Apple i budżetowiec? Amerykański producent uderzy w rynek "tysiączłotówkowców"

NOWY MODEL NA KAŻDĄ KIESZEŃ

Według nieoficjalnych doniesień, model który rzekomo ma się ukazać w przyszłym roku będzie najtańszym smartfonem w gamie amerykańskiego producenta. Ceny zamkną się pomiędzy 800 a 1200 złotych, co było dotąd niespotykane w produktach spod znaku nadgryzionego jabłka.

Cała konstrukcja będzie się opierać na znanym nam już od dawna iPhone 8. W środku wykorzystany będzie procesor A13 Bionic, który zapewni wysoką wydajność na kilka następnych lat. Dzięki wykorzystaniu starszych podzespołów, koszty produkcji będą zdecydowanie niższe, co przełoży się na przystępną cenę. W najbliższym czasie możemy się spodziewać kolejnych przecieków na temat tego urządzenia. Apple próbuje wchodzić w nieznane dla siebie rejony cenowe. Czy uda im się zagrozić tanim telefonom Realme, Xiaomi, czy Oppo? Czas pokaże…

Byli byście zainteresowani kupnem takiego urządzenia? Czy Apple odnajdzie się w budżetowym segmencie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!