Apple Intelligence w tej kwestii przegrywa z Galaxy AI

Apple Intelligence w tej kwestii przegrywa z Galaxy AI

Sztuczna inteligencja dwóch największych gigantów jest dostępna na rynku. Wielu ekspertów, blogerów oraz dziennikarzy już szuka różnic. Okazuje się, że w tej dziedzinie Apple przegrało z firmą Samsung na całej linii. Czuję się zawiedziony takim podejściem amerykańskiego producenta do tematu.

Galaxy AI rządzi, bo pojawi się na większej ilości telefonów Samsung

Otwarcie konferencji Apple WWDC 2024 dostarczyło nam wiele informacji. Poznaliśmy nieco bliżej system iOS 18 oraz możliwości z tym związane. Oprócz nowego systemu Apple zaprezentował swoją sztuczną inteligencję pod nazwą Apple Intelligence. Okazuje się, że ta amerykańska nowość, która ma na celu ułatwić ludziom życie ma jeden ogromny minus. Chodzi o generację smartfonów, które otrzymują AI. Według producenta będzie to tylko jedna linia smartfonów…ba nawet niecała linia. Informacje wskazują, że Apple Intelligence otrzymają tylko iPhone 15 ProiPhone 15 Pro Max. I to w mojej ocenie jest porażka amerykańskiego koncernu. Dlaczego? Nie oszukujmy się, ale plany wypuszczenia na rynek sztucznej inteligencji nie urodziły się wczoraj. Rynek huczy w tej kwestii od dawna. Apple mógł zaplanować wcześniej produkcję swoich smartfonów oraz instalacje procesorów. Niestety Apple Intelligence będzie pracował tylko pod kontrolą chipset A17 Pro obecny w wyżej wymienionych smartfonach. To oznacza, że flagowe urządzenia mimo swojej starszej daty (np. 13/14) nie otrzymają AI.

Galaxy AI

Samsung w tej materii wygląda znacznie lepiej. Producent zaktualizował znacznie większą listę smartfonów. Wsparcie dostały nawet 3-letnie urządzenia. Oczywiście im starsze telefony tym możliwości Galaxy AI mocno ograniczone. Wyobraźmy sobie, że telefony z rodziny S21 i wyższe modele dostają AI? Jak to się ma względem smartfonów Apple? Uważam, że tu nie potrzeba żadnych komentarzy. Każdy powinien odpowiedzieć sobie sam na to pytanie. Ja uważam, że jest to niesprawiedliwe dla większości klientów. Samsung zdecydowanie dominuje nad amerykańskim gigantem w tej kwestii. Jednego możemy być pewni, że kolejne smartfony od Apple na pewno otrzymają Apple Intelligence. To chociaż tyle dobrego.

Źródło: Androidauthority

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!