MacBooki z Apple M2 bez obsługi dwóch monitorów!

ipados
(fot. Apple)

Przedwczoraj odbyła się konferencja WWDC 2022, na której pokazano między innymi nowy układ Apple M2. Jak się okazuje, nie łata on wszystkich problemów poprzednika.

Apple M2 może i jest szybki, ale nie obsłuży kilku monitorów

Konferencja WWDC22 była bogata w nowości. Pokazano między innymi chipset Apple M2 oraz laptopy wykorzystujące go – MacBook Air 2022 i MacBook Pro 13 2022. M2 wnosi zauważalny wzrost wydajności (zarówno procesorowej, jak i graficznej), jednak nie jest to aż taki przeskok, jak był w przypadku Apple M1. Jest to chip z 8 rdzeniami CPU i 10 rdzeniami GPU. Obsłuży także do 2 TB przestrzeni dyskowej i nawet 24 GB RAM LPDDR5.

Apple M2
Apple M2 (fot. Apple)

Już Apple M1 miał pewne wady, w tym właśnie możliwość podłączenia do MacBooka tylko jeden zewnętrzny monitor. Jednakże wtedy uznaliśmy to za problem wieku dziecięcego – pewne ograniczenie technologiczne, które zostanie zdjęte w kolejnej generacji. Apple M2 faktycznie niektóre problemy rozwiązuje, ale nie ten.

I tak, Apple M2 w MacBookach dalej pozwala podłączyć tylko jeden zewnętrzny monitor o rozdzielczości do 6K i 60 Hz. Dla niektórych może to być naprawdę spory problem i znam osoby, które zrezygnowały z zakupu z MacBooka Air 2020 właśnie z powodu obsługi tylko jednego zewnętrznego monitora.

MacBook Air (fot. Apple)
MacBook Air (fot. Apple)

Jest to dosyć zaskakujące, bowiem nawet tanie laptopy konkurencji dają taką możliwość. Warto tutaj dodać, że MacBooki Pro 14 i Pro 16 oferują obsługę wielu monitorów zewnętrznych, a dokładnie mowa tu o dwóch.

Źródło: Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!