WWDC 2022 – Nowy MacBook Air z M2 wygląda świetnie! (+ MacBook Pro 13)

MacBook Air (fot. Apple)
MacBook Air (fot. Apple)

Dzisiejsza konferencja WWDC 2022 była bogata w nowości. W tym tekście skupimy się na MacBooku Air z procesorem M2. Wspomnimy też o MacBooku Pro 13.

MacBook Air 2022 – kompletnie nowy

Zgodnie z przewidywaniami, Apple dzisiaj pokazało nowego MacBooka Air. I faktycznie, jest on niemalże w 100% nowy. Przede wszystkim mamy tutaj świeży design, który nawiązuje do MacBooka Pro 14 i Pro 16. Tak, jest też notch. Na szczęście, mamy też ekran 13,6″ Liquid Retina z jasnością do 500 nitów i miliardem kolorów.

MacBook Air (fot. Apple)
MacBook Air (fot. Apple)

Jest też klawiatura Magic Keyboard oraz Touch ID. Mało tego, otrzymaliśmy także MagSafe do wygodnego ładowania. Co ciekawe, dedykowana ładowarka 35 W ma dwa porty USB-C, co sprawia, że możemy ładować dwa sprzęty jednocześnie. Jak już jesteśmy przy baterii, to warto wspomnieć, że może ona wytrzymać nawet do 18 godzin pracy.

MacBook Air (fot. Apple)
MacBook Air (fot. Apple)

Całość kontroluje nowy chipset Apple M2, czyli następca popularnej M1. Wnosi on zauważalny wzrost wydajności (zarówno procesorowej, jak i graficznej), jednak nie jest to aż taki przeskok, jak był w przypadku Apple M1. Jest to chip z 8 rdzeniami CPU i 10 rdzeniami GPU. Obsłuży także do 2 TB przestrzeni dyskowej i nawet 24 GB RAM LPDDR5. Komputer MacBook Air jest chłodzony pasywnie.

Apple M2
Apple M2 (fot. Apple)

Do zalet MacBooka Air M2 możemy dodać grubość na poziomie 11,3 mm i wagę 1,22 kg. Dodatkowo mamy też system 4 głośników, obsługę ProRes, odtwarzanie wideo 8K i kamerkę do wideorozmów 1080p. Cena MacBooka Air ma zaczynać się od 1199 USD.

MacBook Air (fot. Apple)
MacBook Air (fot. Apple)

MacBook Pro 13

Apple jedynie cichutko wspomniało o odświeżonym MacBooku Pro 13, więc zrobimy to samo. W skrócie: dokładnie ten sam układ, co w Airze, czyli M2, ale chłodzony wentylatorami. Za tym idą też zalety w postaci dostępu do dysku 2 TB czy pamięci RAM na poziomie 24 GB. Nie zabrakło ProRes i Touch Bara. Tak, Touch Bara, bo prawdopodobnie MacBook Pro 13 oferuje dokładnie ten sam design co 2 lata temu. Tym samym uważam, że MacBook Pro 13 staje się kompletnie nieopłacalnym członkiem tej rodziny, tym bardziej, że jest droższy o nowego Aira i kosztuje 1299 USD.

MacBook Pro 13 M2
MacBook Pro 13 M2 (fot. Apple)

Źródło: Apple

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!