WWDC 2022 – Co nowego wprowadzi WatchOS 9?

Apple WatchOS 9 - Logo

Wczoraj (06.06.2022) gigant z Cupertino na swoim evencie Apple WWDC 2022 zaprezentował gammę nowości, które trafią na rynek jeszcze w tym roku. Świat ujrzały nowe wersje systemów operacyjnych, do których należą iOS 16, macOS 13 Ventura, watchOS 9 czy iPadOS 16. Pojawiły się również MacBooki Air oraz MacBooki Pro z nowym chipem Apple M2. Tutaj rzucimy okiem na WatchOS 9!

Nowe tarcze

WatchOS 9 wprowadza 4 nowe tarcze, które będziemy mogli ustawić w swoim Apple Watchu. Astronomy, pokazuje układ chmur i oświetlenie Ziemii w danej chwili. Lunar Calendar jest kalendarzem z fazami książyca. A właściwie aż trzema kalendarzami, bo mamy do wyboru chiński, hebrajski i muzułmański. Playtime to tarcza stworzona we współpracy z artystką Joi Fulton. Metropolitan pozwala na dobór fontu na cyferblacie.

Siri i powiadomienia

Apple zdecydowało odświeżyć interfejs asystenta głosowego Siri i ulepszyć powiadomienia. Ponadto aktywne aplikacje będą przypinane na górze docku, dla łatwiejszego dostępu.

Apple WatchOS 9 - Odświeżona Siri i Powiadomienia

Strefy tętna

Na podstawie naszych danych zdrowotnych, WatchOS 9 będzie automatycznie obliczał i personalizował strefy treningowe. Dzięki temu wystarczy jeden rzut oka, abyśmy wiedzieli jak intensywnie właśnie ćwiczymy.

Apple WatchOS 9 - Strefy Tętna

Sleep Stages

WatchOS 9 pozwoli sprawdzić jak długo trwały poszczególne fazy naszego snu oraz kiedy one wystąpiły. Zobaczymy również czy i kiedy coś nas obudziło.

Apple WatchOS 9 - Sleep Stages

Leki

Apple Watch będzie mógł nas powiadomić o tym, że to już odpowiedni czas na wzięcie leków. Dedykowana aplikacja pomoże kontrolować i śledzić nasze zażywanie leków, witamin i suplementów. W samych przypomnieniach o lekach będziemy mogli odznaczyć lekarstwo jako przyjęte.

Aplikacja będzie mogła nas ostrzec przed zażywaniem leków, których nie należy mieszać. Pojawi się również wsparcie dla Health Sharing, będziemy mogli podzielić się wynikami pomiarów zdrowotnych z członkami rodziny.

Podsumowanie

Na dostępność WatchOS 9 możemy liczyć we wrześniu. Wtedy swoje miejsce będzie miał Apple Event, podczas którego gigant z Cupertino pokaże nowe iPhone’y 14, wraz z nimi dostępny stanie się system iOS 16, który wymagany jest do działania z WatchOS 9.

Apple WatchOS 9 - Podsumowanie

WatchOS 9 będzie dostępny dla Apple Watcha Series 4 lub nowszego. Niestety oznacza to koniec wsparcia dla Apple Watcha Series 3.

Źródło: YouTube (Apple)

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!