Apple ma pomysł jak zadbać o ekologię. Tego dodatku już nie zobaczymy w opakowaniach z iPadami

Apple ma pomysł jak zadbać o ekologię. Tego dodatku już nie zobaczymy w opakowaniach z iPadami
Fot.Pixabay.com

Dbanie o środowisko dla Apple to istotna kwestia. Mieliśmy przedsmak takich działań, kiedy to z zestawów różnych urządzeń wyjechały na dobre ładowarki, które z kolei można kupić osobno. Teraz producent dostrzegł potrzebę kolejnej troski o nasza planetę. 

Apple nie będzie już dorzucać naklejek ze swoim logo do opakowań

Po wczorajszym dniu pełnym emocji w trakcie eventu “Let loose” poznaliśmy nowości od Apple. Konferencja producenta dotyczyła głównie iPadów Pro i Air. Pojawiły się zmiany, które mogą spodobać się klientom, ale wszytko na to wskazuje, że to nie koniec. Do Internetu trafiły informacje, że nowe urządzenia wraz z opakowaniami nie będą posiadać pewnego drobiazgu. Kupując iPada Air lub Pro niestety nie uświadczymy już naklejek z logiem Apple, czyli nadgryzione jabłko. Informacja wydaje się wiarygodna, ponieważ pochodzi z notatki wysłanej do Apple Store’ów. Celem takiego działania jest oczywiście…no nie zgadniecie: dbanie o środowisko. Wow, Apple normalnie klękajcie narody. Producent chce, aby ich urządzenia były całkowicie pozbawione plastiku.  

Apple ma pomysł jak zadbać o ekologię. Tego dodatku już nie zobaczymy w opakowaniach z iPadami
fot.iJustine

Gdyby jednak komuś było tęskno za takimi naklejkami to według informacji Apple Store będzie można je uzyskać w sklepie w momencie zakupu. Ich ilość jest mocno ograniczona. Wydaje się to dla mnie całkowicie bez sensu, ale w porządku. Apple ma pełne prawo do takiego bezsensownego działania. Co więcej – wygląda na to, że Apple nie będzie już dystrybuował naklejek innym sprzedawcom detalicznym, takim jak Amazon i Best Buy. Oznacza to, że jedynym sposobem na zdobycie naklejek Apple przy zakupie iPada Pro lub iPada Air jest dokonanie zakupu bezpośrednio w sklepie Apple Store. Ekologia czy może jednak coś innego, no ale nie oszukujemy się, bo kto będzie kupował iPada tylko dla zwykłej naklejki.

Apple wskazuje, że jest coś na rzeczy, ale nikt nie wie co dokładnie

Warto tu zwrócić uwagę na krótką analizę portalu 9to5Mac. MacBook Air M3, który pojawił się na rynku w marcu posiadał w zestawie omawiane naklejki z nadgryzionym jabłkiem. Kto wie, może to nie był ten czas, aby wprowadzać dbanie o środowisko. I tu pojawia się dziwna polityka Apple (może niedopatrzenie?). W zestawie Apple Vision Pro (wprowadzony na rynek w lutym) wspomnianych dodatków już nie uświadczyliśmy. Pozostaje mieć nadzieję, że w nadchodzących iPhone’ach 16 takich naklejek od Apple już nie będzie. W tym przypadku nie mamy też dokładnych informacji czy takie działanie będzie dotyczyć konkretnych rynków. Mam nadzieję, że będzie to już globalne działanie i Apple zrozumie, że albo w lewo, albo w prawo. Jednak plus za chęci do zmiany.

Źródło: 9to5Mac  

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!