Apple Store w Polsce, a TV+ wzbogacony o seriale z Player

Apple Store w Polsce, a TV+ wzbogacony o seriale z Player

Nowe usługi Apple pojawiają się w Polsce o wiele szybciej niż kiedyś – tak było w przypadku TV+, Arcade, czy subskrypcji Apple One. Teraz wiemy więcej – amerykański producent ma naprawdę spore plany co do Polski!

Prace już trwają

Według doniesień naszego źródła, Apple planuje budowę swojej własnej infrastruktury sklepowej na przestrzeni najbliższych dwóch lat. Podaje ono rownież, że werbowanie pracownikow (doradców klienta i tym podobnych) zostało już rozpoczęte. Jak wiemy wejście tak potężnej marki na rynek nie jest kwestią samego sklepu – to także cały oddział biur i organizacji. Tam zarząd jak i wyżsi stopniem managerowie są już zatrudnieni, a poszukiwanie dalszej załogi trwa.

Apple Store w Polsce, a TV+ wzbogacony o seriale z Player
Apple Store Pekin

Apple Store to nie tylko sklep – na miejscu zostanie stworzona sfera edukacyjna, gdzie będą prowadzone wykłady i przemówienia. Nie mamy na razie dokładnej informacji co do otwarcia – to ma nastąpić nie dalej niż na przestrzeni dwóch lat. Lokalizacją to ostatnia rzecz, którą nam wyjawiono. Pierwszy Apple Store zostanie umiejscowiony w okolicach centrali PKO Bank Polski. Nie będzie mały – produkty Apple jak i inne przestrzenie (na przykład edukacyjne) zajmą aż dwa piętra.

Taki ruch może zagrozić autoryzowanym sprzedawcą produktów z nadgryzionym jabłkiem – większość potencjalnych konsumentów z większą chęcią zawita do nowoczesnego “domu z drewna, bieli i szkła” niż tradycyjnego sklepu w galerii. Nie oszukujmy się – tak samo zrobiłbym ja.

Apple Store w Polsce, a TV+ wzbogacony o seriale z Player

Zawartość z Player na ATV+

Kolejnym krokiem producenta z nadgryzionym jabłkiem są negocjacje z firmą Discovery. Na pierwszy rzut oka nie brzmi to na fantastyczną wiadomość, jednakże wystarczy się zagłębić w to, co należy do tej firmy i wszystko staje się jasne. Połowę wcześniej wymienionej spółki w naszym kraju stanowi TVN, który jest właścicielem Player (największej platformy streamingowej w Polsce). Ta współpraca może przynieść nam wiele dobrego.

Apple Store w Polsce, a TV+ wzbogacony o seriale z Player

Po podpisaniu umowy z Discovery, cała zawartość Playera lub jej część (ta kwestia nie została do końca potwierdzona), ma szansę się znaleźć się na ATV+. Dzięki temu uzyskamy dostęp do wszelkich seriali, które mamy możliwość obejrzeć w telewizji (kanałach należących do grupy TVN Discovery). Z pewnością umożliwi to rozrost platformie streamingowej Apple i da większy rozgłos serialom wyprodukowanym przez TVN.

Czekacie na otwarcie oficjalnego sklepu Apple? Która z wiadomości Was bardziej cieszy? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!