Apple Watch Ultra 2 bez porywających nowości

Apple Watch Ultra 2

Mamy za sobą wrześniową konferencję giganta z Cupertino, to dziś (12.09.2023) miał miejsce Apple Event, na którym zaprezentowano kilka nowych urządzeń, jakimi są Apple Watch Series 9, Apple Watch Ultra 2, iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Max. Następca mocarnego smartwatcha dla sportowców doczekał się kilku usprawnień.

Co nowego?

Trudno tu mówić o jakichś znaczących zmianach w kwestii Designu, ale ważniejsze to co kryje się w środku. A tam znajdziemy nowy układ SiP S9, który pozwoli nam na skorzystanie z nowych funkcji, takich jak np. Double Tap – Wystarczy “tapnąć” kciukiem i palcem wskazującym o siebie, a Apple Watch Ultra 2 to zarejestruje i zinterpretuje ten gest jako główną czynność wybranej aplikacji. Możemy w ten sposób np. odbierać i kończyć połączenia głosowe, zatrzymywać i puszczać muzykę itp.

Zaprezentowana została nowa tarcza – Modular Ultra, w której możemy zobaczyć wiele danych w czasie rzeczywistym np. wysokość, głębokość, kompas itp. Tarcza może zostać dostosowana, aby zapewnić najwięcej informacji w czasie rzeczywistym.

Apple Watch Ultra 2 - Nowa tarcza Modular Ultra
Apple Watch Ultra 2 – Nowa tarcza Modular Ultra

Night mode korzysta z czujnika światła, dzięki czemu może się włączyć sam, automatycznie gdy jest odpowiednio ciemno. Apple chwali się, że nowy Apple Watch Ultra 2 posiada ekran, będący w stanie osiągnąć nawet 3000 nitów.

Apple Watch Ultra 2 - Jasność ekranu 300 nitów
Apple Watch Ultra 2 – Jasność ekranu 300 nitów

Możemy parować akcesoria przez Bluetooth, aby mierzyć rytm pracy serca, szybkość poruszania się czy moc podczas jazdy na rowerze. A system watchOS 10, pozwoli nam na jeszcze lepsze połączenie z aplikacją Fitness na iOS 17. A samo urządzenie testowane było w największym zakresie wysokości spośród wszystkich dotychczasowych urządzeń Apple – od 500 metrów pod poziomem morza do 9000 metrów nad poziomem morza.

Gigant z Cupertino deklaruje czas 36 godzin pracy na baterii, a nawet do 72 godzin w trybie Low Power Mode. Ponadto Apple zapowiedziało, że nowe urządzenia linii Apple Watch to pierwsze urządzenia od Apple, które są w 100% neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

Nie są to może porywające zmiany, ale ważne, że jakiś progress jest. Apple Watch Ultra 2 dostępny będzie od 22 września, a jego cena w USA wynosi niezmiennie $799. Zmieniła się za to cena w Polsce, bo z 4799 zł w 1 generacji, spadła ona do 4499 zł.

Jak wam się podoba nowy Apple Watch Ultra 2? Czy czujecie się na tyle wymagającymi sportowcami, aby móc wykorzystać potencjał tego smartwatcha?

Źródło: AppleYouTube (Apple)

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!