Apple Watch z ekranem Micro LED? Na to jeszcze poczekamy

Apple Watch z ekranem Micro LED? Na to jeszcze poczekamy

Tak naprawdę od dłuższego czasu w sieci pojawiają się informacje na temat tego, że firma Apple pracuje nad ekranami wykonanymi w technologii Micro LED. Część doniesień mówiła, że rozwiązanie to może trafić już do tegorocznych zegarków giganta z Cupertino, ale najprawdopodobniej tak się nie stanie!

Apple jeszcze nie gotowe ma Micro LED

Najnowsze plotki mówią jasno – Apple Watch 6 będzie wyposażony w dokładnie taki sam wyświetlacz jak w przypadku poprzedniej generacji. Oczywiście na ekran ten ciężko narzekać, ponieważ oferuje on naprawdę dobrą jakość wyświetlanego obrazu, ale jednak technologia Micro LED byłaby kolejnym ulepszeniem. Wyświetlacze tego typu mają oferować znacznie większą jasność przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii, a także umożliwić producentom tworzenie cieńszych urządzeń. Gigant z Cupertino pracuje nad tą technologią już od 2017 roku, ale wszystko wskazuje na to, że nadal nie jest ona gotowa na wprowadzenie do masowej produkcji.

Co jeszcze wiemy o nadchodzącym wielkimi krokami zegarku Apple? Bez wątpienia sprzęt ten zostanie zaprezentowany światu jesienią podczas oficjalnej konferencji. Nadal nie wiemy czy ta będzie mieć miejsce jedynie w sieci czy też amerykański producent zdecyduje się na tradycyjne wydarzenie. Według przecieków pochodzących z iOS 14 oraz watchOS 7 Apple Watch szóstej generacji ma zaoferować pomiar poziomu tlenu we krwi, a także wykrywać ataki paniki.

Zobacz także: Sony zapowiada nowe wydarzenie związane z PlayStation 5. Co nowego zobaczymy?

Wszystko wskazuje na to, że producent z USA będzie chciał zrobić wszystko, aby sprzęt ten monitorował jeszcze więcej danych związanych z aktywnością i zdrowiem użytkownika. Oczywiście pełna specyfikacja oraz cena inteligentnego zegarka Apple pozostaje tajemnicą. Gigant z Cupertino bez wątpienia będzie robił wszystko, aby do samej premiery utrzymać wszystkie informacje w tajemnicy, ale już niedługo w sieci powinno pojawić się w więcej plotek na ten temat. Czekamy z niecierpliwością!

Na zdjęciu głównym znajduje się Apple Watch piątej generacji.

Czekacie na premierę Apple Watch 6? Czego oczekujecie po tym urządzeniu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!