Headset AR/VR od Apple zadebiutuje w połowie roku?

Headset AR/VR od Apple zadebiutuje w połowie roku?

Największe firmy technologiczne obecne na rynku ścigają się w tym, kto stworzy lepsze gogle przeznaczone do wirtualnej rzeczywistości. Apple nie jest tutaj wyjątkiem.

Tajemnicze gogle

Meta i Google to tylko jedne z najbardziej znanych firm, które pracują obecnie nad stworzeniem lub ulepszeniem swoich headsetów do AR i VR. Część z nich ma za sobą już większe i mniejsze sukcesy, ale nadal brak wyraźnego lidera, szczególnie w kwestii sprzętu mającego być prawdziwym premium. Apple od jakiegoś czasu wspomina o tym, że trwają już prace nad ich własnym zestawem. Nie podaje jednak żadnych konkretów (poza możliwą ceną), nawet jeśli chodzi o kwestie sugerowanej daty premiery headsetu. Istnieje jednak ku temu bardzo istotny powód.

Apple WWDC 2022
WWDC22

Premiera i cena

Według Marka Gurmana z redakcji Blomberga Apple wzięło sobie bardzo głęboko do serca stworzenie headsetu, który miałby powalić konkurencje na kolana. Mówimy tutaj o wspomnianym zestawie premium, który miałby łączyć w sobie zarówno wirtualną, jak i rozszerzona rzeczywistość. Kiedy możemy spodziewać się konkretnych informacji od samego Apple. Według Gurmana najbliższym możliwym terminem, kiedy usłyszymy jakieś szczegóły dotyczące gogli od Apple, jest WWDC 2023, które odbędzie się w czerwcu. Problemem jest jedynie to, że headset premium Apple ma podobno kosztować minimum 2000 dolarów, a zapewne będzie to jeszcze więcej.

Źródło: xdadevelopers.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!