Apple finalnie pozbędzie się złącza słuchawkowego ze wszystkich mobilnych sprzętów

iphone
iPhone 12 Pro

Co prawda, w smartfonach Apple już od dawna nie znajdziemy złącza słuchawkowego, jednak te jeszcze istniało w tabletach. Jak się okazuje i tutaj zniknie.

Apple usunie Jack 3,5 mm na dobre w urządzeniach mobilnych

Apple już od 2017 roku nie oferuje złącza słuchawkowego w smartfonach. Te jednak przetrwało w iPadach, a dokładnie w klasycznej odmianie. Nawet jeszcze w ubiegłym roku odbyła się premiera iPada 9. generacji, który ma złącze Jack 3,5 mm oraz port Lightning. Niestety, to się prawdopodobnie skończy.

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że Apple pracuje nad nowym designem klasycznego iPada, który ma oferować hybrydowy wygląd łączący tradycję z nowoczesnością iPadów Pro i Air. Do tego dostaniemy port USB-C oraz chip A14 Bionic, co naprawdę cieszy.

Apple finalnie pozbędzie się złącza słuchawkowego ze wszystkich mobilnych sprzętów

Ale niestety, zabraknie za to złącza słuchawkowego Jack 3,5 mm. To finalnie zakończy istnienie tego portu we wszystkich urządzeniach Apple działających pod kontrolą iOS/iPadOS. Warto jednak pamiętać, że istnieje opcja skorzystania z przewodowych słuchawek wykorzystując przejściówkę Jack <-> USB-C. Sam niekiedy mam potrzebę wykorzystać tego typu sprzęt i wtedy właśnie sięgam po przejściówkę (Snaby EP-101M nadal są dobre). Więcej jednak zapewne dowiemy się na prezentacji, która odbędzie się już niedługo.

Źródło: Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!