Aptoide do Google: Zacznijcie być fair!

aptoide-vs-google

W świecie Androida istnieje więcej sklepów z aplikacjami niż tylko Google Play. Niestety, gigant chce walczyć z tymi alternatywami, co według niektórych okazuje się być niezbyt sprawiedliwe.

Aptoide, F-Droid i tak dalej, czyli alternatywne sklepy z aplikacjami

Zapewne większość z Was korzysta ze Sklepu Google Play. Warto jednak wiedzieć, że istnieją alternatywy. Sam często korzystam z F-Droid, czyli wielkiego katalogu aplikacji otwartoźródłowych. Można znaleźć tam naprawdę wiele przydatnych programów wolnych od reklam i wersji rozszerzonych (tj. płatnych). Innym, całkiem popularnych sklepem z aplikacjami jest Aptoide.

Warto przeczytać: mojeID czyli usługa służąca do zdalnego potwierdzania tożsamości wystartowała

Osoby stojące za Aptoide właśnie oskarżyły Google o nieuczciwą walkę o klientów. Otóż gigant w Sklepie Play oznaczył program Aptoide jako niebezpieczny, a jeśli ktoś miał go na swoim sprzęcie to dostawał prośby aby go usunąć. To sprawiło, że Aptoide stracił aż 20% swoich klientów. Według deweloperów jest to nieczyste zagranie, które przede wszystkim rani użytkowników Androida, bowiem tym sposobem ogranicza się im wolność, możliwość wyboru.

Aptoide przygotowało specjalną stronę internetową GooglePlayFair.com, na której to możemy zapoznać się z oświadczeniem twórców Aptoide, a także dowiedzieć się w jaki sposób można zainstalować ten sklep z aplikacjami omijając Google Play.

Warto sprawdzić: PyGamer to otwartoźródłowa konsola przenośna, która jest zdecydowanie za droga

Komentarze nie są zbyt pochlebne

Choć inicjatywa wydaje się być naprawdę ciekawa i myślę, że sporo osób chciałoby ją pochwalić, to jednak jest pewne ale. Na forum XDA, pod wpisem informującym o oskarżeniu Google przez Aptoide, znajdziemy wiele niepochlebnych komentarzy. Niemalże w każdym z nich mówi się o tym, że sklep Aptoide został słusznie zablokowany. Przede wszystkim użytkownicy skarżą się na to, że można było w nim znaleźć pirackie i zmodowane wersje programów, a wiele oferowanych tam produktów jest naszpikowanych wirusami. Cóż, ocenę tego, czy blokada nałożona przez Google była słuszna zostawiam Wam.

A Wy korzystacie z alternatywnych sklepów z aplikacjami? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!