ASUS ROG Phone 2 najprawdopodobniej dostanie wyświetlacz 120 Hz

asus rog logo

Pierwsze generacja ASUS ROG Phone została zaprezentowana światu w czerwcu 2018 roku. W sieci pojawia się coraz to więcej informacji na temat kolejnej generacji smartfona dla graczy tajwańskiego producenta.

Ekran 120 Hz potwierdzony przez producenta

Już kilka dni temu firma ASUS ogłosiła, że ROG Phone drugiej generacji powstanie przy współpracy z Tencent Games czyli twórcami między innymi PUBG Mobile. Tym samym smartfon ten ma oferować jeszcze lepszą optymalizację i przenieść mobilny gaming na zupełnie nowy, nieznany dotąd poziom. Według ostatnich plotek premiera urządzenia ma odbyć się już w przyszłym miesiącu.

Zobacz także: I problem z nazwą ZenFone w Indiach rozwiązany. Najnowszy flagowiec zadebiutuje tam jako ASUS 6z!

Teraz firma ASUS poinformowała świat o ekranie o częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz w jej nadchodzącym telefonie. Według tajwańskiego producenta coraz to więcej produkcji będzie oferować 60 czy nawet 120 klatek na sekundę, a same gry mobilne są coraz to lepsze i smartfony dla graczy powinny sprawić, że rozwój tej części rynku będzie wyjątkowo dynamiczny. Tym samym ASUS ROG Phone 2 może otrzymać najlepszy wyświetlacz na rynku, a to może przekonać do zakupu sporą część potencjalnych klientów.

Asus ROG Phone

ROG Phone 2 będzie flagowcem z prawdziwego zdarzenia

Myślę, że to nie zaskakuje nikogo. Wprawdzie specyfikacja nie została potwierdzona przez samego producenta, ale możemy być wręcz pewni, że ROG Phone 2 będzie posiadać topowe podzespoły. Tym samym za wydajność powinien odpowiadać Qualcomm Snapdragon 855. Jednostka ta najprawdopodobniej będzie wspierana przez minimum 8 GB RAM-u, a w najmocniejszej konfiguracji powinniśmy znaleźć 12 GB RAM-u. Na froncie znajdzie się ekran typu AMOLED o przekątnej 6 cali, rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli oraz odświeżaniu na poziomie 120 Hz. Miejmy nadzieję, że ASUS nie zapomni o aparatach tworząc gamingowego smartfona. Oczywiście w urządzeniach dla graczy najważniejsza jest wydajność i czas pracy na jednym ładowaniu, ale jakość zdjęć jest czymś co dla wielu użytkowników jest kwestią niezwykle ważną przy zakupie nowego telefonu. Pozostaje nam czekać na oficjalną premierę!

Czekacie na prezentację drugiej generacji ASUS ROG Phone? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!