ASUS ROG Phone 2 najwydajniejszy według AnTuTu w sierpniu

antutu

Comiesięczny ranking AnTuTu stał się już pewnego rodzaju tradycją. Oczywiście to tylko cyferki i testy, które nie zawsze przekładają się na rzeczywistą pracę urządzenia, ale nadal cześć użytkowników nadal przykłada do benchmarków bardzo dużą uwagę. 

ASUS ROG Phone 2 liderem!

Druga generacja gamingowego smartfona firmy ASUS została zaprezentowana światu podczas targów IFA 2019 w Berlinie. Telefon ten został niekwestionowanym liderem w sierpniowym rankingu AnTuTu. ROG Phone 2 zdobył aż 296813 punktów i pozostawił daleko w tyle konkurencję. To pokazuje, że nie liczy się sam procesor, a także optymalizacja czy odpowiednie chłodzenie. Na drugim miejscu uplasował się ASUS ZenFone 6 2019 zdobywając 376671 punktów. I to pokazuje różnicę pomiędzy ROG Phone 2 a konkurencyjnymi modelami. Podium zamyka OnePlus 7 Pro z 372534 punktami.

ASUS ROG Phone 2 najwydajniejszy według AnTuTu w sierpniu

Czwarta pozycja należy do Xiaomi Mi 9. I to tak naprawdę jest dla mnie sporym zaskoczeniem, ponieważ wydawać by się mogło, że wyżej powinna znaleźć się wersja Explorer Edition z 12 GB RAM-u. Ciężko powiedzieć jaki jest powód braku tego modelu w sierpniowym rankingu AnTuTu. Tuż za Mi 9 uplasował się bardzo podobny model submarki Xiaomi czyli Redmi K20 Pro (370398 punktów). Szóste miejsce należy do OnePlus 7. Model ten zdobył 370111 punktów. Pierwszy z modeli Samsunga zajął dopiero 7 miejsce. Pozycja ta należy do Samsunga Galaxy Note 10+ w wersji z Qualcomm Snapdragonem 855 (369362 punkty). Na kolejnych pozycjach uplasował się Mi 9T Pro (364735 punktów), Black Shark 2 (362652 punkty), a sierpniowy ranking AnTuTu zamyka Samsung Galaxy Note 10+ 5G z Eynosem 9825 (348840 punktów).

Zobacz także: ASUS udostępnił listę gier mobilnych, które wspierają wyższą częstotliwość odświeżania ekranu. Specjalnie pod ASUS ROG Phone II!

Wszystkie przedstawione wyniki są wynikami średnimi z wielu testów przeprowadzonych na niejednym urządzeniu. Co więcej smartfony nie były w specjalny sposób przygotowywane do benchmarków, a co za tym idzie były to urządzenia seryjne. Niemniej jednak ASUS ROG Phone 2 wydaje się być najwydajniejszym smartfonem z Androidem dostępnym na rynku i przyznam szczerze, że nie umiem doczekać się momentu, w którym będę mógł go przetestować!

Co myślicie o sierpniowym rankingu AnTuTu? Korzystacie z któregoś z modeli znajdującego się na tej liście? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!