ASUS ROG Phone 7 dostrzeżony w bazie Geekbench. Poznaliśmy część specyfikacji technicznej

ASUS ROG Phone 6
ASUS ROG Phone 6 (fot. ROOTBLOG)

ASUS w tym roku prawdopodobnie wprowadzi do swojej oferty serię ROG Phone 7, w skład której wejdą modele ROG Phone 7, 7D oraz 7 Ultimate. Do sieci wyciekły właśnie informacje na temat podstawowego modelu. Oto, co będzie oferować. 

ASUS ROG Phone 7 – przecieki na temat specyfikacji technicznej

Nadchodzący smartfon ASUSA został dostrzeżony w popularnym benchmarku Geekbench, dzięki czemu poznaliśmy kilka szczegółów na temat parametrów technicznych. Benchmark ujawnia, że model kryjący się pod oznaczeniem AI2205_B będzie napędzany będzie topowym procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, który składa się z jednego rdzenia Cortex-X3 o taktowaniu 3.2 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A715 o taktowaniu 2.8 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A710 o taktowaniu 2.8 GHz, trzech rdzeni Cortex-A510 o częstotliwości taktowania 2.0 GHz oraz układu graficznego Adreno 740.

ASUS ROG Phone 7 - prawdopodobna specyfikacja

Testowany model może również pochwalić się 16 GB pamięci operacyjnej RAM oraz systemem Android 13 z nakładką producenta dedykowaną dla gamingowej serii smartfonów. Wspomniana konfiguracja pozwoliła uzyskać w testach jednego rdzenia 2022 punktów, natomiast w testach wielu rdzeni 5719 punktów. 

Smartfon został dostrzeżony również bazie danych 3C, ale w dwóch wariantach. Wszystko wskazuje na to, że model o oznaczeniu AI2205_A to wariant globalny, natomiast model AI2205_B przeznaczony będzie na rynek chiński. Baza danych 3C ujawnia dodatkowo, że globalny wariant może oferować ładowanie o mocy 65 W. 

ASUS ROG Phone 7 dostrzeżony w bazie Geekbench. Poznaliśmy część specyfikacji technicznej

Warto jeszcze dodać, że w bazie Geekbench pojawił się ASUS ROG Phone 7D, który według benchmarku prawdopodobnie zostanie wyposażony również w procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Wykorzystanie tego procesora nieco zaskakuje, gdyż producent w poprzednich generacjach stosował układy firmy MediaTek. 

Tajemnicą pozostaje data premiery omawianych modeli, ale bardzo prawdopodobnym jest, że seria ROG Phone 7 zadebiutuje na rynku w trzecim kwartale 2023 roku. Warto dodać, że poprzednia generacja miała premierę w lipcu. 

Źródło: Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!