ASUS ujawnia, że ROG Phone 3 trafi na rynek z Qualcomm Snapdragonem 865+

ASUS ujawnia, że ROG Phone 3 trafi na rynek z Qualcomm Snapdragonem 865+

Premiera nowego gamingowego smartfona firmy ASUS zaplanowana jest na 22 lipca tego roku. Wprawdzie już wcześniej w sieci pojawiały się plotki mówiące, że ROG Phone 3 trafi na rynek z Qualcomm Snapdragonem 865+, ale dopiero teraz potwierdził to sam tajwański producent. Zapowiada się naprawdę ciekawie!

Co wiemy o ASUS ROG Phone 3?

Informacje na temat wykorzystania niezaprezentowanego jeszcze Qualcomm Snapdragona 865+ w nowości ASUS ROG zostały opublikowane na oficjalnym koncie w serwisie Twitter tajwańskiego producenta. Jednostka ta, według wszechobecnych plotek, ma składać się z ośmiu rdzeni. Za wydajność w głównej mierze odpowiedzialny będzie rdzeń Kryo 585 Prime o taktowaniu na poziomie 3,09 GHz. Wspierany on będzie przez trzy rdzenie Kryo 585 Gold o taktowaniu 2,42 GHz oraz cztery Kryo 585 Silever o taktowaniu 1,8 GHz.

Oczywiście ASUS ROG Phone 3 pojawił się już wcześniej w TENAA, a co za tym idzie poznaliśmy sporo szczegółów dotyczących jego specyfikacji. Smartfon ten ma otrzymać ekran OLED o przekątnej 6,59 cala, rozdzielczości FullHD+ oraz odświeżaniu na poziomie 144 Hz. I to właśnie dzięki zwiększonej częstotliwości odświeżania płynność działania zarówno w podstawowych aplikacjach jak i grach powinna być jeszcze większa. Qualcomm Snapdragon 865+ będzie wspierany przez minimum 8 GB RAM-u, ale bardzo możliwe, że doczekamy się także premiery wariantu wyposażonego w aż 16 GB RAM-u.

Zobacz także: Gamingowy smartfon Lenovo Legion odnaleziony w AnTuTu

Na pleckach znajdziemy dwa aparaty – 64 Mpix oraz 13 Mpix. Całość ma działać dzięki baterii o pojemności 5800 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy 30 W. Bardzo ciekawi mnie to czy firma ASUS będzie chciała czymś jeszcze nas zaskoczyć podczas oficjalnej premiery. Sam producent zapowiada, że ROG Phone 3 będzie najmocniejszym gamingowym smartfonem na rynku mobilnym, ale musimy pamiętać o tym, że już niedługo na rynek trafi także telefon dla graczy stworzony przez Lenovo Legion. Bez wątpienia urządzenia te będą ze sobą konkurować o uwagę potencjalnych klientów. Który okaże się numerem jeden? Tego zapewne dowiemy się dopiero po oficjalnej premierze!

Co myślicie o ASUS ROG Phone 3? Czekacie na pierwsze smartfony z Qualcomm Snapdragonem 865+? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!