ASUS zajmie się produkcją komputerów Intel NUC

Intel NUC
Intel NUC

Nie tak dawno temu informowaliśmy Was o tym, że Intel zaprzestanie produkcji komputerów z serii Intel NUC. Jak się teraz okazuje, produkcją tych komputerów zajmie firma ASUS.

ASUS zdobył licencję do Intel NUC

Zgodnie z ostatnimi informacjami, seria Intel NUC nie do końca umiera, a po prostu sam Intel zaprzestanie produkcji. Teraz mamy tego dowód, ponieważ poinformowano, że ASUS uzyskał nieekskluzywną licencję na projekty linii produktów Intel NUC. To też oznacza, że będzie również produkował systemy NUC od 10. do 13. generacji.

Co ważne, ASUS ma również rozwijać przyszłe projekty komputerów z tej serii, a także uruchomić własną linię ASUS NUC BU.

Intel zmienia swoją strategię, aby umożliwić partnerom ekosystemowym kontynuowanie innowacji i rozwoju linii produktów systemów NUC. Doświadczenie i osiągnięcia firmy ASUS w dostarczaniu klientom wiodących w branży mini PC sprawiają, że idealnie nadaje się ona do dalszego napędzania innowacji i rozwoju produktów systemowych NUC.

Intel

Ciekawy jestem jak zmiana producenta na ASUS-a wpłynie na cenę komputerów. Warto dodać, że systemy Intel NUC z serii Mini PC były całkiem dobrze wyceniane. Jednakże jak zostało to zaznaczone, nie jest to wyłączna licencja, więc prawdopodobnie Intel zapowie produkcję komputerów przez kolejne firmy. Wtedy to może nieco ograniczyć rośnięcie cen tych komputerów.

Źródło: Gaming on Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!