Strona główna Aktualności Auto od Xiaomi?! Nie do końca, jednak ma ono coś wspólnego z...

Auto od Xiaomi?! Nie do końca, jednak ma ono coś wspólnego z chińskim producentem

-

Xiaomi to nie firma, która po prostu produkuje telefony, mimo że to z tego są najbardziej znani. Nie ulega wątpliwości, że chińskie przedsiębiorstwo to gigant operujący na różnych rynkach zbytu. W poniedziałek pojawiła się w sieci informacja, że Xiaomi zaprezentuje dotychczas największy produkt ze swoim logo. Początkowo trochę to olałem i uznałem za żart z okazji Prima Aprilis, jednak okazało się, że jest nieco inaczej. O co tu chodzi?

Auto stworzone przez Bestune we współpracy z Xiaomi

Bestune to chińska marka, której właścicielem jest grupa FAW. Znaliście ją wcześniej? Ja też nie. Przechodząc do rzeczy, autem przy którym Xiaomi maczało palce jest kompaktowy SUV Bestune T77. To dość tani samochód, w Chinach kosztuje on od 89 800 Juanów, co przekłada się na nieco ponad 51 tys. zł. T77 jest wyposażony w turbodoładowany silnik o pojemności 1,2 litra. Cechuje się on mocą ok. 140 KM i momentem obrotowym wynoszącym maksymalnie 204 Nm. Moc jest przenoszona na koła przez układ z 6-biegową skrzynią manualną. Dobrze, wiemy już co nieco o samym aucie, tylko gdzie w tym wszystkim Xiaomi?

bestune_t77
fot. Porlamfer/wheelsage.org

Zobacz również: „Magiczny długopis” Xiaomi to nowy, medyczny gadżet

Specjalna wersja tego auta została zrobiona przez Bestune dla Xiaomi z okazji Mi Fan Festival 2019, czyli dziewiątych urodzin firmy. Informacja poniżej pochodzi od producenta, więc jest wiarygodna.

„The Bestune T77 Mi Fan custom version is not made by Xiaomi. It is a customized version of Bestune’s own T77 SUV to celebrate the Mi Fan Festival.”

Bestune-t77-xiaomi

Zobacz też: Notch musi być na górze? Xiaomi uważa, że nie

Nie wiemy w jakim stopniu chiński gigant przyłożył się do projektu „swojej” wersji SUVa. Być może wdrożyli oni do systemu auta jakieś dodatki od siebie, być może integracje z aplikacjami w telefonie. Inną opcją jest to, że Bestune po prostu przyozdobiło T77 adekwatnymi logotypami Xiaomi. Są to tylko moje gdybania, więc nie ma co brać tego za pewnik. Mimo, że premiera tej specjalnej wersji chińskiego SUVa miała mieć miejsce 3 kwietnia, to nie znalazłem żadnych zdjęć ani dokładniejszych informacji odnośnie tego auta.

Czy myślicie, że auto wyprodukowane od A do Z przez Xiaomi cieszyło by się popularnością w naszym kraju? Miałoby szanse stać się nowym Passatem? Napiszcie w komentarzach!

ŹródłoGizChina.it

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej