Przybył kolejny tysiąc Paczkomatów InPost! W sumie jest ich 16 000

inpost paczkomat
Paczkomat InPost (fot. InPost)

InPost nie widzi powodu do zahamowania i dalej rozwija się naprawdę szybko. Dowodem tego są ostatnie informacje mówiące, że w samej Polsce mamy aż 16 tysięcy Paczkomatów!

InPost to chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce. Sam korzystam z jej usług i po prostu cenię sobie wygodę braku potrzeby oczekiwania na kuriera cały dzień, aby odebrać jakąś paczuszkę. Ba! Zaledwie kilka dni temu spodziewałem się paczki i przegapiłem dostawę, bowiem kurier przyszedł w najmniej odpowiednim momencie. Tutaj Paczkomaty sprawiają, że paczkę mogę sobie odebrać kiedy chce, nawet o 2. w nocy.

InPost: 16 000 Paczkomatów w Polsce, 3000 w UK, 300 we Francji

Firma właśnie poinformowała, że oddała do użytku 16-tysięczny Paczkomat. Tak, Paczkomatów w Polsce jest 16 000 i nie zanosi się na to, aby przedsiębiorstwo miało zwolnić z ich stawianiem. Jubileuszowy automat stanął w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Paderewskiego 4. Dostał on także specjalne, niebieskie malowanie, które wyróżnia go na tle innych.

InPost Paczkomat
Fot. InPost

To jednak nie koniec dobrych informacji. InPost chce zająć się Paczkomatami globalnie i te stają się coraz popularniejsze poza granicami Polski. Właśnie w Wielkiej Brytanii stoi ich już 3 tysiące. Większość mieszkańców Londynu, Birmingham i Manchesteru ma automat w zasięgu maksymalnie jednej mili (około 1,6 kilometra).

InPost rozpoczął również podbój Francji. Tam automaty funkcjonują pod nazwą Mondial Relay. Aktualnie jest tam na razie 300 Paczkomatów. We Francji jednak proces rozwoju rozpoczęto w lipcu 2021 roku kiedy to przejęto markę Mondial Relay.

Sieć Paczkomatów jest wyjątkowa nie tylko ze względu na zasięg – ale przede wszystkim na niepowtarzalną i niedostępną w Polsce ani w Europie innowacyjność. Wprowadziliśmy mnóstwo autorskich udogodnień i cały czas pracujemy nad nowymi. Żadna znana mi podobna maszyna na świecie nie ma takich funkcjonalności, jak nasza. Do tego wyjątkowa szybkość dostaw – już w 20 miastach w Polsce oferujemy dostawy tego samego dnia – sprawia, że mamy przewagę konkurencyjną nad każdym innym operatorem logistycznym.

Rafał Brzoska, prezes InPost

2021 należał do InPostu, a sieć Paczkomatów urosła o ponad 50%. Co ciekawe, w UK uruchomiono niemalże 2000 nowych automatów, a w trzech wymienionych wcześniej miastach jest ich więcej niż placówek Royal Mail, czyli takiego odpowiednika naszej Poczty Polskiej. Co ciekawe, do 2024 roku InPost chce mieć ponad 10 tysięcy automatów. To sprawia, że InPost stał się największą w Europie platformą dostaw dla e-commerce.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!