Allegro zmieniło opłaty za dostawy przesyłek do sieci automatów paczkowych

Allegro One Box
(fot. Allegro)

Allegro od jakiegoś czasu oferuje nam opcje dostawy w postaci Allegro One. Najnowsze zmiany w cenniku właśnie ich dotyczą. Na co powinni przygotować się klienci tej platformy e-commerce?

Koniec darmowych dostaw Allegro One

Allegro ogłosiło wczoraj zmiany w cenniku metod dostawy. Klienci, którzy przy zakupie wybiorą usługę Allegro One Punkt, zapłacą do 8,59 złotych, a jeśli zdecydują się na Allegro One Box, opłata wyniesie maksymalnie 7,99 złotych. Z poniesienia tych kosztów są zwolnieni klienci korzystający z rozwiązania Allegro Smart, czyli programu bezpłatnych dostaw w abonamencie.

Do tej pory korzystanie z nowy form dostaw od Allegro był darmowe w ramach promocji organizowanej przez rodzimą platformę e-commerce. Uległo to jednak zmianie i od wczoraj Allegro pobiera od sprzedawców opłaty za przesyłki do One Box lub One Punkt (te realizowane poza pakietem Smart). Oczywiście sprzedawcy ten koszt mogą przerzucić na kupujących, ale to oni zdecydują jaka będzie dokładna cena przesyłki dla klientów, do kwot podanych na początku tego artykułu.

Allegro chwali się rozwojem własnej sieci punktów odbioru i automatów paczkowych – do końca 2022 roku w Polsce ma być co najmniej 3000 urządzeń Allegro. Obecnie jest ich już ponad tysiąc, a paczki można odbierać w Warszawie, Bydgoszczy, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach.

Jeśli chodzi o dostawy, warto wspomnieć, że według nowych ustaleń Allegro, darmowa dostawa kurierem przy zakupach od 40 złotych pozostanie w programie Smart.

Źródło: cashless.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!