Bank Pekao zawitał w Google Pay!

Bank Peako

Aby móc płacić zbliżeniowo telefonem, musi być spełnione kilka warunków. Przede wszystkim, smartfon musi posiadać NFC, a bank w swojej aplikacji obsługiwać takowe płatności lub, zależnie od urządzenia, współpracować z Google Pay lub Apple Pay. Bank Pekao właśnie zaczął współpracę z Google Pay!

Płać szybko i wygodnie dzięki Google Pay

Mamy dobrą wiadomość dla klientów Banku Peako. W końcu wprowadzono obsługę płatności przy wykorzystaniu Google Pay! Pekao oficjalnie dołączyło do reszty banków, którzy dają swoim klientom możliwość łatwych płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem smartfona. To jednak nie jedyna korzyść płynąca z użytkowania Google Pay, bowiem w ten sposób często możemy też płacić wygodnie za zakupy w internecie. Aby móc korzystać z Google Pay jako klient tego banku, trzeba posiadać kartę debetową lub kredytową MasterCard albo debetową Visa Debit Gold. Trzeba też używać najnowszej aplikacji, 3.5, a aktualizacja do niej stopniowo będzie pokazywać się kolejnym użytkownikom.

Bank Pekao Google Pay

Zobacz także: Rossmann GO pozwoli Ci na zrobienie zakupów bez kontaktu z kasjerem!

Szkoda, że wciąż kilka banków nie współpracuje z Google Pay i, jak na złość, są to banki, z których usług akurat korzystam. Mowa tu o Banku Millennium oraz PKO BP. Muszę się, niestety, zadowolić jedynie płatnościami HCE, czyli, mówiąc prościej, tymi z ich aplikacji mobilnych. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości również i ja doczekam się tego, bo naprawdę zaczyna mi tego brakować. Google Pay jest o wiele wygodniejsze i to jest niezaprzeczalne. Łatwe przełączanie się między kartami z różnych banków to to, czego mi brakuje najbardziej. Trochę zazdroszczę posiadaczom kont w Banku Peako…

Są tu klienci Banku Peako? Cieszycie się z tej nowości?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!