Rossmann GO pozwoli Ci na zrobienie zakupów bez kontaktu z kasjerem!

rossmann
(fot. Galeria Korona)

Rossmann to całkiem popularna w Polsce sieć drogerii. Sklep już od jakiegoś czasu oferuje dedykowaną aplikację, która pozwala zamawiać zakupy czy sprawdzać ceny produktów. Teraz jednak przygotowano coś nowego, co powinno znacznie skrócić kolejki – Rossmann GO.

Mając aplikację Rossmann GO zakupy zrobisz pomijając kasę – nawet tę samoobsługową

Jak powiadomiła sieć sklepów Rossmann, już jutro (to jest 1 grudnia 2020) standardowa aplikacja Rossmann zostanie rozszerzona o dodatkową funkcję – Rossmann GO. A co to takiego jest? Możliwość robienia i płacenia za zakupy bezpośrednio w aplikacji i to z pominięciem kasy – nawet tej samoobsługowej.

Warto przeczytać: Karta wpłatnicza, czyli wynalazek na przyszłe i przeszłe czasy…

Jak to ma działać? Aby zrobić zakupy będzie potrzebne stałe połączenie z Internetem, a także utworzona specjalna Lista+. Dodatkowo będzie wymagana włączona lokalizacja lub będziemy musieli zeskanować specjalny kod QR drogerii, w której mamy zamiar zrobić zakupy. Nie możemy zapomnieć o wydaniu zgody na wydanie faktury w wersji elektronicznej.

Jak będzie wyglądało robienie zakupów? Po uruchomieniu GPS-a (lub zeskanowaniu kodu QR) klient będzie musiał zlokalizować produkty, które umieścił na Liście+ lub zeskanować je w sklepie. Następnie po włożeniu ich do torby lub koszyka będzie musiał potwierdzić swoją lokalizację. Ostatnim krokiem jest zapłata za produkty. Można zrobić to za pomocą karty płatniczej, BLIK-a, przelewu, Google Pay i Apple Pay, a także gotówką lub kartą w kasie (mowa tu zarówno o takiej tradycyjnej, jak i samoobsługowej). Ważnym elementem jest to, że za zakupy należy zapłacić na terenie drogerii Rossmann.

Aktualizacja aplikacji wnosząca Rossmann GO będzie dostępna dla osób, które zainstalowały ją za pomocą Sklepu Google Play, App Store, a także AppGallery. Warto dodać, że uaktualnienie będzie wydawane falami. Nie wiem jak Wy, ale ja jutro wybieram się do Rossmanna przetestować nową funkcję.

Co myślicie o Rossmann GO? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!