Strona główna Aktualności Beta Android Q na Pixel 3a i 3a XL dopiero w czerwcu?

Beta Android Q na Pixel 3a i 3a XL dopiero w czerwcu?

-

Wiadomo już, że Pixel 3a i 3a XL pozostaną na marcowych poprawkach bezpieczeństwa do przyszłego miesiąca. Program Android Beta został zaktualizowany i zawiera już informacje na temat najnowszych przedstawicieli serii Pixel.

Nie jest źle

Najprostszym sposobem wgrania Bety Androida Q jest użycie Programu Beta, który pobierze odpowiednią aktualizację i ją zainstaluje zupełnie jak poprawki zabezpieczeń wydawane drogą OTA. Innym sposobem jest wgranie fabrycznego obrazu, bądź ręczne puszczenie obrazu aktualizacji OTA, ze strony Android Developers.

Niestety, póki co najmłodsze Pixele muszą zadowolić się tymi mniej wygodnymi opcjami. Google zaktualizowało już detale Programu Android Beta, z których wynika, że Pixel 3a i 3a XL poczekają na oficjalną betę do czerwca tego roku. Ciekawym natomiast jest fakt, że Q Beta 3 też można wgrać, mimo braku urządzeń na liście.

Lista urządzeń Pixel wspartych przez Program Android Beta

Całą sytuację komplikują jeszcze bardziej doniesienia niektórych użytkowników, jakoby udało im się zapisać do Programu Android Beta, pomimo stanowiska Google. Jednak to prawdopodobnie wynika z harmonogramu produkcyjnego i faktu, że na urządzeniach preinstalowany jest Android Pie z marcowymi poprawkami zabezpieczeń.

Android Q Beta 4 – kiedy?

Kwietniowa i majowa aktualizacja poprawek mają zostać udostępnione dla Pixeli 3a i 3a XL w poniedziałek 3 czerwca. Android Q Beta 4 natomiast planowana jest na początek czerwca, prawdopodobnie będzie to środa.

Z racji tego iż cała procedura alternatywnej metody wgrywania bety, nie jest jakoś bardzo skomplikowana, użytkownicy nie muszą wcale czekać na „oficjalną” metodę. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę cel i naturę Google, jakim jest dostarczanie najnowszego oprogramowania tak szybko, jak to możliwe, jest to rozczarowująca sytuacja.

Czekacie na Androida Q? Myślicie, że wasz smartfon otrzyma aktualizację do najnowszej wersji systemu z zielonym robocikiem? Zapraszamy do dyskusji!

Źródło9to5Google

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej