Koniec Bethesda.net – launcher przestanie działać

bethesda
(fot. Bethesda)

Nastał koniec pewnej ery w branży gier. Bethesda.net, czyli launcher służący do uruchamiania gier od studia Zenimax, kończy swoją pracę.

Koniec pewnej ery

W ciągu ostatnich kilku lat wśród producentów gier komputerowych nastała moda na posiadanie własnych launcherów. Bardzo nie podobało się to ogromnej liczbie graczy, którzy wprost mówili o niewygodnym i utrudniającym korzystanie z gier sposobie na ich uruchamianie. Trend ten utrzymywał się przed długie lata i nic nie wskazywało, że coś ma się w tej kwestii zmienić, aż do wczorajszego dnia, kiedy to ogłoszono, że launcher Bethesda.net kończy swoją pracę. Co to oznacza dla osób korzystających z gier Zenimaxa?

Koniec Bethesda.net – launcher przestanie działać

Migracja

Według samego studia, Bethesda.net przestanie działać już na początku maja, co skutkować będzie oczywiście wyłączeniem możliwości uruchamiania za jego pośrednictwem gier, które posiadają od Zenimaxa. Wszystkie konta, portfele oraz tytuły, które korzystały z Bethesda.net podlegać będą migracji na platformę Steam, a cały proces rozpocznie się już w kwietniu. Gracze zatem nie stracą, a według wielu zyskają, ponieważ może to być pierwsza oznaka odejścia dużych producentów od nielubianych launcherów. Trzeba jednak pamiętać, że za całą sprawą stoi Microsoft, który niedawno wykupił studia Zenimax, więc może po prostu eliminować szkodzące ich interesom launchery.

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!