Microsoft kupił ZeniMax za kosmiczną kwotę!

microsoft logo

Gigant z Mountain View, Microsoft, wykupił firmę ZeniMax. To oni są właścicielami Bethesdy, czyli studia odpowiedzialnego za chociażby kultową serię gier Fallout. Kwota zakupu jest naprawdę powalająca!

ZeniMax wart więcej niż Minecraft!

W tym roku Microsoft ewidentnie pozamiatał na rynku konsol. Xbox Series S oraz Xbox Series X wydają mi się o wiele lepszymi wyborami w porównaniu do PS 5. Aktualna transakcja tego giganta tylko podtrzymuje mnie w tym przekonaniu. Kupili oni firmę ZeniMax, do której do należy Bethesda. To właśnie oni odpowiadają za takie gry jak Fallout, The Elder Scrolls, Dishonored, DOOM, Quake czy też Wolfenstein. Dzięki temu zakupowi, wszystkie te tytuły mają trafić do abonamentu Xbox Game Pass. Jest to naprawdę świetna informacja, zarówno dla graczy konsolowych, jak i pecetowych. W końcu, Xbox Game Pass dostępny jest na te dwie platformy. Dodatkowo, informacja ta oznacza, że staną się oni wydawcami tych tytułów też na platformę od Sony. To sprytna zagrywka, która może im przynieść naprawdę spore zyski.

Microsoft kupił ZeniMax za kosmiczną kwotę!

Warto przeczytać: Cena GTA V na najnowsze konsole zwala z nóg!

ZeniMax otrzyma 7.5 miliarda dolarów w gotówce. Kwota ta jest aż trzykrotnie większa od tej, za którą został wykupiony Minecraft. Wówczas było to 2.5 miliarda dolarów, co już wtedy budziło wielki podziw, że taka gra jest aż tyle warta. Nie o tym jednak teraz, tak więc wróćmy do tematu. Uważam, że w tym roku Microsoft ewidentnie wygrał wojnę konsolową. Nie wiem, czy Sony ma jakiegoś jeszcze asa w rękawie, którym przekona mnie do zmiany zdania. Aktualnie, mimo iż jestem raczej graczem pecetowym, tak poważnie zastanawiam się nad tym, czy nie sprezentować sobie w niedalekiej przyszłości nowego Xboxa w abonamencie. Za naprawdę przystępną kwotę co miesiąc będę mógł grać na dużym ekranie w masę ciekawych tytułów. Muszę się nad tym jeszcze zastanowić, ale nawet nie przechodzi mi przez myśl, by kupić PlayStation 5.

A co sądzicie Wy? Która konsola wydaje się Wam być atrakcyjniejsza?
Może właśnie ta informacja pomogła Wam podjąć decyzję?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!