Strona główna Akcesoria Bezprzewodowa ładowarka samochodowa o mocy 20 W? Xiaomi prezentuje!

Bezprzewodowa ładowarka samochodowa o mocy 20 W? Xiaomi prezentuje!

-

20 lutego Xiaomi zaprezentowało nam swojego nowego flagowca, czyli model Mi9. Ma on zaimplementowane szybkie ładowanie bezprzewodowe o mocy aż 20 W. Jest to pierwszy smartfon z takim rozwiązaniem, więc logiczne, że na rynku dotychczas nie było żadnych akcesoriów wspierających je. Xiaomi samo wydało takowe, w tym bezprzewodową ładowarkę samochodową, która wydaje się być ciekawym urządzeniem w przystępnej cenie.

20 W w samochodzie bez kabla? Xiaomi pokazuje!

Nowy produkt od Xiaomi wygląda, na pierwszy rzut oka, jak zwykły uchwyt na telefon, który przyczepia się do szyby lub montuje na kratce wylotu wentylacji. Oprócz niego, w zestawie jest adapter wpinany do gniazda ładowarki oraz kabel USB typu A -> USB typu C. Bardzo fajnie, że zastosowano tutaj właśnie takie a nie inne gniazdo. Popularyzacja USB typu C zawsze na plus! Szczególnie może się to przydać, kiedy będzie trzeba podładować telefon bez obsługi QI. Wiadomo, że nie warto kupować tego zestawu, aby służył jako uchwyt i ładowarka, ale mówię tu o sytuacjach awaryjnych.

Ładowarka samochodowa

Bezprzewodowa ładowarka samochodowa od Xiaomi naładuje nowego flagowca producenta w pół godziny do 45% i w 90 minut do pełna. To bardzo przyzwoity wynik! Załaduje ona również inne smartfony z QI, m. in. Xiaomi Mi MIX-a 3 czy Samsunga Galaxy S10, aczkolwiek nie w tak krótkim czasie.

Ładowarka samochodowa Xiaomi

Xiaomi zastosowało tu kilka ciekawych rozwiązań. Cewka indukcyjna została przykryta szkłem 2.5D. Pod szkłem, prócz cewki, umieszczono LEDy, które świecą na niebiesko gdy ładowarka jest podpięta do źródła prądu. Poza szkłem, część stykająca się ze smartfonem jest z metalu, który służy za radiator. Pod metalem znalazł się wentylator, wszystko po to by schłodzić ładowany smartfon.

Uchwyt trzymający telefon dopasowuje się dzięki silnikowi. Dzieje się to automatycznie, albowiem Xiaomi wyposażyło ładowarkę w czujnik zbliżeniowy na podczerwień. Gdy zbliżymy telefon ramiona się rozsuwają, by ścisnąć telefon po wsadzeniu go do uchwytu. Nie ma się co martwić o to, że ramka naszego smartfona się porysuje. Końcówki „łapek” trzymających telefon są pokryte miękkim sylikonem. 

Zobacz też: Xiaomi M365 vs Xiaomi M365 Pro – porównanie cen, specyfikacji i możliwości

Ile to kosztuje?

W internetowym, chińskim sklepie Xiaomi bezprzewodowa ładowarka samochodowa jest dostępna w cenie 169 Juanów. W przeliczeniu na złotówki daje to kwotę poniżej 100 zł. Szczerzę liczę na dostępność tego produktu w oficjalnych kanałach dystrybucji w naszym kraju. Nawet jeśli cena w Polsce wyniosła 200 zł, to wciąż uważam, że warto. Szczególnie poleciłbym to przyszłym posiadaczom Xiaomi Mi9. Uważam ładowanie bezprzewodowe za bardzo wygodnie rozwiązanie. W aucie jest to o tyle fajne, że po prostu „wtykamy” smartfon do uchwytu i zapominamy o nim. Można go również szybko wyjąć, by coś sprawdzić, czego oczywiście nie polecam robić podczas kierowania pojazdem.

Korzystacie z ładowania bezprzewodowego? Chcielibyście używać tej opcji również w samochodzie?

Hubert Orda
Uczeń liceum o profilu matematyczno-fizycznym. Moje zainteresowania to elektronika, chińskie gadżety oraz motoryzacja - głównie ta japońska.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej