BLIK rośnie jak na drożdżach. Najnowsze dane to potwierdzają

pko bp blik
(fot. PKO BP)

Zapewne wielu z Was zna usługę płatniczą BLIK, za którą odpowiada Polski Standard Płatności. Jak się okazuje, najnowsze dane jasno wskazują, że BLIK rośnie szybciej niż myśleliśmy.

BLIK w III kwartale 2022 roku

BLIK postanowił pochwalić się wynikami za III kwartał 2022 roku. Nie robi tego bez powodu, bowiem jest po prostu dumny. Otóż jak się okazuje, Q3 był przełomowy dla usługi. Użytkownicy skorzystali z BLIKA aż 324 miliony razy w ciągu 3 miesięcy. W porównaniu do analogicznego okresu w 2021 roku, jest to wzrost o 67%.

Co ciekawe, coraz częściej BLIK wybierany jest jako forma płatności przy terminalach płatniczych. W ten sposób dokonano 67,7 mln płatności, a niemal 1/3 tej liczby to płatności zbliżeniowe. BLIK też pozostaje najpopularniejszy w e-commerce, a w III kwartale tą metodą zapłacono 178 mln razy, co jest skokiem o 41% względem analogicznego okresu rok temu. Łączna kwota tych transakcji to ponad 22 mld złotych. BLIK coraz częściej zastępuje też karty płatnicze – zwłaszcza w płatnościach internetowych.

Obecna przewaga BLIKA w kanale online wydaje się być nie do zachwiania. Od wielu miesięcy obserwujemy także stały wzrost jego popularności w globalnym e-commerce. Obecność BLIKA poza granicami naszego kraju jest nieodzownym etapem naszego dalszego rozwoju. Chcemy przede wszystkim być w istotny sposób obecni w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Jednym z kroków do realizacji tego celu jest niedawna akwizycja słowackiej platformy płatniczej VIAMO

Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

boś bank blik
(fot. BOŚ Bank)

Nie mam się czemu dziwić. W płatnościach internetowych BLIK nie ma sobie równych – przepisujemy jednorazowy kod, zatwierdzamy płatność i koniec. Żadnego podawania danych karty płatniczej, zatwierdzania jej przez bank, pamiętania o potrzebie jej usunięcia lub zmiany w razie wygaśnięcia. Jest też to o wiele wygodniejsza forma przelewów (na numer telefonu) niż te tradycyjne. Już nie wspominając o wypłatach z bankomatów. Ponadto sam ostatnio przesiadłem się z Google Pay na BLIKA C i póki co, nie zamierzam tego zmieniać.

Źródło: BLIK

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!