X Corp przejęło Twitter całkowicie po cichu

twitter

Spore zaskoczenie wśród użytkowników platformy Twitter wzbudziła informacja o tym, że firma została przejęta przez X Crop i to ponad tydzień temu.

Tajemnicze przejęcie?

Elon Musk wywrócił świat portali społecznościowych do góry nogami, kiedy przejął Twiterra. Wiele osób uznało to za zły omen, ponieważ Musk od długiego czasu zapowiadał, że zmieni zasady korzystania z Twittera w sposób diametralny, żeby nie powiedzieć radykalny. Ostatnie miesiące pokazały, że istotnie pojawiło się kilka zmian, ale żadna z nich nie wpłynęła w znaczący sposób na to, na co wskazywali przeciwnicy Muska, czyli wolność wypowiedzi. Tym bardziej dziwi fakt, że Twitter jest już od 4 kwietnia własnością X Corp, ale spokojnie, nie jest to znana z komiksów Marvela organizacja chroniąca mutantów.

Od Muska dla Muska

X Corp to firma, której właścicielem jest również Elon Musk. Można zatem stwierdzić, że cała zmiana była jedynie formalnością, ponieważ nadal Musk dzierży stery Twittera. Problem w tym, że nikt nie poinformował opinii publicznej, a przede wszystkim użytkowników, że zaszła rzeczona zmiana. Wszystko wyszło na światło dzienne po niedawnej batalii sądowej, w której po jednej stronie stanęła Laura Loomer, a po drugiej Twitter. Loomer została zbanowana na platformie jeszcze w 2019 roku i od tego czasu próbuje odwrócić tę sytuację. W sądzie wyszło na jaw, że z formalnego punktu widzenia to X Corp, a nie bezpośrednio Musk jest właścicielem Twittera. Musk, póki co milczy na temat przejęcia.

Źródło: android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!