BNP Paribas wprowadza przelewy na telefon BLIK P2P!

BNP Paribas
BNP Paribas

Bank BNP Paribas właśnie pochwalił się, że zamierza swoim klientom udostępnić przelewy na telefon BLIK P2P. Kiedy dokładnie skorzystamy z nowej funkcji?

Przelewy na telefon BLIK w BNP Paribas już jutro

Jak informuje BNP Paribas, już jutro (to jest 14 kwietnia) klienci banku skorzystają z przelewów BLIK na telefon. Funkcja zostanie zintegrowana z aplikacją mobilną GOmobile – dokładnie mowa tu o wersji 2.14. Warto dodać, że to długo wyczekiwana usługa.

Przelewy na numer telefonu odbiorcy, czyli P2P BLIK, to ogromne ułatwienie. Przede wszystkim nie wymaga od nas podawania długiego numeru rachunku bankowego. Ponadto są to przelewy natychmiastowe, a więc w ułamek sekundy pieniądze są dostępne na koncie odbiorcy. No i finalnie, te przelewy (w przeciwieństwie do tradycyjnych, natychmiastowych) są po prostu darmowe. To sprawia, że przelewanie na numer telefonu jest niemalże cheatowaniem i omijaniem opłat – przy czym tutaj wszystko jest legalne.

przelew na telefon blik

Jak informuje BNP Paribas, póki co, te przelewy mają być darmowe. Klient będzie mógł zlecić do 30 takich przelewów dziennie na maksymalną kwotę sumaryczną tysiąc złotych. Bank chwali się również poprawkami przelewów tradycyjnych Express Elixir.

Przelewy P2P BLIK szybko zyskują na popularności. w IV kwartale ubiegłego roku wykonano niemalże 40 mln takich transakcji, co stanowi około 16,5% wszystkich transakcji w systemie. Mało tego, liczba przelewów P2P w ciągu roku wzrosła o 155%. Sam z tej funkcji korzystam naprawdę często i jest ona niezastąpiona w przypadku, kiedy chcemy komuś szybko przekazać pieniądze, ale nie jesteśmy w tym samym banku. Wtedy BLIK sprawia, że w zasadzie nie odczuwamy ograniczeń.

Źródło: BNP Paribas, Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!