W którym banku klienci najchętniej korzystają z BLIKA?

blik logo

BLIK to technologia, którą polubiło wielu z nas. Sam z niej korzystam tak często jak to możliwe – zwłaszcza do wypłaty gotówki oraz opłat przez internet. W których bankach BLIK jest najpopularniejszy?

BLIK króluje w PKO BP, mBanku i ING

BLIK to forma płatności, która jest z nami od kilku lat. Początkowo kojarzyła nam się z generowaniem specjalnych kodów, które przepisywaliśmy – albo w oknie przeglądarki internetowej podczas zakupów online, albo na terminalu płatniczym w sklepie stacjonarnym. To w sumie BLIK sprawił, że kilka lat temu byłem w stanie płacić za zakupy z wykorzystaniem… budżetowej Motoroli Moto G z 2013 roku.

Jak wynika z danych zebranych przez serwis Cashless, BLIK cieszy się sporą popularnością. Według danych datowanych na IV kwartał 2021 roku, najwięcej użytkowników BLIK miał w PKO BP (ponad 2,6 mln), w ING (około 1,49 mln klientów) oraz w mBanku (1,48 mln użytkowników – w tym ja!). Ranking zamyka BOŚ Bank. Łącznie mówimy tu niemalże o 10 mln użytkowników BLIK!

W porównaniu do końcówki 2020 roku, jest to wzrost o około 3 mln klientów. Warto dodać, że nie są to wszyscy klienci BLIKA, bowiem nie każdy bank chwali się takimi danymi. Muszę jednak zaznaczyć, że Polski Standard Płatności (twórcy BLIKA) podał, że na koniec ubiegłego roku z usługi korzystało 10,1 mln użytkowników.

BLIK wyniki za rok 2021
(Źródło: Cashless)

BLIK ciągle się rozwija. Od jakiegoś czasu możemy swobodnie korzystać z BLIKA C, czyli płatności zbliżeniowych smartfonami z wykorzystaniem NFC. Warto dodać, że BLIK ma również zostać zaimplementowany w rumuńskich bankach.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!