Brak konta Microsoft? Nie zagrasz już w Minecraft.

Brak konta Microsoft? Nie zagrasz już w Minecraft.

Ta kultowa gra siedzi w moim sercu od dawien dawna, kiedy jeszcze monitory były szersze niż mikrofalówka. Szykują się duże zmiany w dostępie do gry.

Już niedługo…

Kwadratowa gra survival będzie niebawem wymagać od graczy założenia darmowego konta Microsoft. Bez niego nie damy rady rozpocząć rozgrywki. Osoby posiadające starą wersję gry będą musiały przerzucić się na tą nowszą – nie będą miały wyboru.

Brak konta Microsoft? Nie zagrasz już w Minecraft.

Kawał czasu

Microsoft przejął Minecraft już około 6 lat temu, jednak nigdy wcześniej nie wymagali oni założenia ich konta. Cały czas można spokojnie grać w wersję bez konta Microsoftu czyli starszą Java Edition posługującą się kontem Mojang. Już w 2021 roku zostanie to uniemożliwione, a każdy gracz chcący kontynuować rozgrywkę będzie musiał założyć nowe konto.

Brak konta Microsoft? Nie zagrasz już w Minecraft.

Nie utracimy zapisów

Plusem tej zmiany jest fakt, że użytkownicy starszej wersji nie utracą swoich zapisów. To bardzo wiele znaczy dla zagorzałych fanów Minecraft, którzy nad swoimi światami pracowali bardzo długo. W najbliższych miesiącach firma zacznie przesyłać maile do graczy, które będą informować o nadchodzącej zmianie i potrzebie przeniesienia się na nowszą wersję gry. Według doniesień nie będzie to skomplikowany zabieg a wszystko nastąpi etapami co zaoszczędzi przeciążenia serwerów. Według mnie to całkiem dobre posunięcie patrząc na ilość graczy.

Co sądzicie o takiej zmianie w Minecraft?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!