Brave Browser ma już ponad 50 mln użytkowników!

brave browser
(fot. CNet)

Brave Browser to przeglądarka internetowa, która naprawdę szybko zyskuje na popularności – głównie dzięki ciekawym funkcjom i wydajnej pracy. Jak się okazuje, z tego produktu korzysta ponad 50 mln osób!

Brave Browser to coraz mocniej rozpoznawalna przeglądarka internetowa. Jest ona dostępna na wiele platform i systemów (Android, iOS, Linux, Windows, macOS) i działa naprawdę dobrze. Bazuje na Chromium, więc oferuje dobre wsparcie dla stron i aplikacji internetowych, a przy tym nie ma tylu elementów związanych z Google. Przeglądarka jest też całkiem mocno związana z kryptowalutami.

Brave Browser
Brave Browser

Brave Browser rośnie jak na drożdżach

Ze względu na przesiadkę na Firefoxa, tematem Brave Browser zacząłem interesować się nieco mniej. Nadal mam tę aplikację zainstalowaną, jednak wykorzystuje ją tam, gdzie Firefox nie daje rady, a mowa tu oczywiście o Microsoft Teams. Niestety, ale ta platforma działa tylko i wyłącznie na przeglądarkach bazujących na Chromium.

Jak się okazuje, z Brave Browser korzysta już 54,5 mln osób. Dokładnie w styczniu 2022 tyle osób ją uruchomiło. Jest to spory wzrost względem grudnia 2021 (wtedy było to 50,2 mln). Mało tego, codziennie Brave wykorzystuje 16 mln użytkowników (wzrost z 15,5 mln).

Twórca przeglądarki pochwalił się też wynikami wykorzystania Brave Search, czyli zamiennika wyszukiwarki Google. W styczniu 2022 wykonano 241,2 mln zapytań, co daje wzrost na poziomie 27,1%. Trzeba przyznać, że ten silnik wyszukiwania staje się coraz lepszy i popularniejszy. Nadal jednak brakuje w nim języka polskiego, co dla nas może być niemałym problemem.

Źródło: Brave, @BrendanEich

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!