Brave Browser rośnie jak na drożdżach!

Brave Browser rośnie jak na drożdżach!

Brave Browser to zdecydowanie jedna z ciekawszych przeglądarek internetowych. Jest ona oparta o silnik Chromium i jej zadaniem jest zapewnienie Ci prywatności w sieci. Jakiś czas temu informowałem Was o tym, że została wydana w wersji stabilnej. Miesiąc po tym wydarzeniu twórcy postanowili pochwalić się świetnymi statystykami.

Brave Browser to przeglądarka internetowa, która ma pozwolić Ci na zachowanie anonimowości w sieci. Jest ona wyposażona w adblockera, trackblockera i inne tego typu narzędzia, a nawet pozwoli Ci na zarobienie pieniędzy na reklamach, o czym więcej dowiesz się >stąd<. Miesiąc temu przeglądarka przeszła w fazę Stable, co można zaliczyć jako spory sukces.

Brave Browser wykorzystuje silnik Chromium (podobnie jak Opera, Vivaldi czy nowy Edge), dzięki czemu ma interfejs łudząco podobny do Google Chrome, choć tutaj mamy nieco więcej możliwości konfiguracji. Mobilna wersja Brave również wykorzystuje silnik Chromium, jednak w odróżnieniu od google’owego pierwowzoru ma wbudowany adblocker i zabezpieczenia zapewniające anonimowość.

Brave Browser chwali się świetnymi wynikami

Twórcy Brave Browser pochwalili się, że od momentu publikacji wersji Stable liczba użytkowników przeglądarki wzrosła o 1,7 miliona osiągając ogólny wynik na poziomie 10,4 miliona aktywnych userów. Oczywiście na tle Google Chrome czy Mozilla Firefox wynik ten nie wydaje się być szczególnie dobry, jednak musimy pamiętać o tym, że Brave Browser to produkt niszowy, niezbyt popularny.

Warto przeczytać: Chromium i Google Chrome – czym różnią się te dwie przeglądarki?

Warto dodać, że Brave Browser to produkt kompletny, dostępny na wielu platformach, między innymi na Linuxie (gdzie – w porównaniu do Chromium – ułatwiono włączenie akcelaracji sprzętowej), jak i Androidzie. Z własnego doświadczenia wiem, że Brave niemalże w każdym miejscu nie ustępuje większej konkurencji, jedynie jeden element wypada blado, a jest to synchronizacja danych między przeglądarkami na desktopie i Androidzie. Mam na nadzieję, że w przyszłości zostanie to ulepszone.

Korzystacie z Brave Browser? Dajcie znać w komentarzu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!