W Brave Browser to Ty możesz zarabiać na reklamach

W Brave Browser to Ty możesz zarabiać na reklamach

Jeśli chodzi o oryginalne pomysły, to najbardziej zaskakują mnie te od mniej popularnych przeglądarek, takich jak Kiwi Browser czy Brave Browser. Ta druga postanowiła oddawać część swoich zarobków z reklam użytkownikom swojego produktu.

Brave Browser to darmowa przeglądarka internetowa oparta o silnik Chromium, dzięki czemu jej interfejs jest dokładnie taki sam jak w Google Chrome. Przeglądarka ta jest piekielnie szybka – strony internetowe ładują się w mgnieniu oka, a zarządzanie pamięcią RAM jest o wiele lepsze niż w przypadku produktu od Google’a.

Jedną z ważniejszych funkcji Brave Browser jest blokowanie reklam i trackerów. Niestety, adblockery nie są w stanie zablokować wszystkich niepożądanych treści. Deweloperzy Brave Browser wpadli na pomysł, że jeśli już musisz widzieć te reklamy, to chociaż będziesz coś z tego miał.

Warto przeczytać: Nadal słuchasz muzyki z plików mp3? CloudPlayer to aplikacja, która powinna Cię zainteresować

Dlatego też wprowadzono usługę Brave Rewards. Dla osób, które przystąpią do tego programu, będą widoczne specjalne bannery Brave Ads. Dzięki temu użytkownicy będą mogli dostać nawet 70% zarobków z reklam, gdzie pozostałe 30% powędruje do Brave Browser.

Oczywiście użytkownicy nie otrzymają tych pieniędzy w formie gotówki. Płatności regulowane będą w specjalnej kryptowalucie o nazwie Basic Attention Token (BAT). Pod koniec miesięcznego cyklu wszystkie tokeny będą zbierane i przelewane na konta użytkowników, ale każdy z nich może przeznaczyć te pieniądze na coś innego. Jeśli chce, to swój zarobek może przekazać najczęściej przez siebie odwiedzanych witryn lub autorom.

Warto sprawdzić: Tak wygląda PinePhone, czyli tani smartfon z Linuksem

Usługa ta wydaje się być naprawdę ciekawa. Trzeba przyznać, że jeśli ktoś spędza dużo czasu w internecie to ma szanse na całkiem spory zarobek. Sam się zastanawiam czy chociaż na chwilę nie przesiąść się na Brave Browser w celu sprawdzenia ile dokładnie można zarobić. Jeśli to równowartość jednego, dobrego obiadu, to można uznać, że ten deal wcale nie jest taki zły :).

A czy Wy zaczniecie korzystać z Brave Browser? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!