Było Ubuntu Touch, to teraz czas na uruchomienie Sailfish OS na Xiaomi Redmi Note 7!

Xiaomi Redmi Note 7

Jakiś czas temu pisaliśmy o deweloperze, który uruchomił Ubuntu Touch na Xiaomi Redmi Note 7. Był to szczególnie ważny news, bowiem Redmi Note 7 to smartfon tani i niezwykle popularny. To sprawia, że wiele osób ma do niego dostęp i może zacząć przygodę z “prawdziwym Linuxem” na urządzeniach mobilnych. Jak się okazuje, autor nie zaprzestał na jednej modyfikacji i na tym samym smartfonie uruchomił Sailfish OS!

Ponownie deweloper kryjący się pod nazwą Danct12, który znany jest z uruchamiania na smartfonach innych systemów niż Android nas zaskoczył. Poprzednio pokazał nam jak włącza Ubuntu Touch najpierw na Xiaomi Redmi 4X, a nieco później na Redmi Note 7. Tym razem ponownie wziął pod lupę model Redmi Note 7, jednak zainstalował na nim kompletnie inny system.

Warto zobaczyć: Xiaomi Redmi Note 7 i Ubuntu? Temu deweloperowi się udało!

Xiaomi Redmi Note 7 z Sailfish OS

Deweloper zdecydował się na zainstalowanie Sailfish OS. Jest to całkiem dojrzały system mobilny oparty o Linux MeeGo, który rozwijany jest przez fińską firmę Jolla. Sailfish OS niegdyś był całkiem popularnym systemem, ale nawet teraz radzi sobie całkiem nieźle. Chociażby dostał on małe wsparcie od Sony, bowiem to właśnie japoński koncern pozwala na instalację Sailfish OS na ich smartfonach, choć trzeba do tego dopłacić.

Póki co autor udostępnił krótki film, na którym widzimy jak działa Sailfish OS na Redmi Note 7. Trzeba przyznać, że system prezentuje się całkiem nowocześnie, ładnie i przede wszystkim działa zadziwiająco płynnie. Ba! Nawet różne animacje czy gesty uruchamiają się natychmiastowo, a sam OS sprawia wrażenie gotowego do użytku. Czy tak jest? Trudno powiedzieć, bowiem Danct12 nie podzielił się dodatkowymi informacjami na temat modyfikacji.

Co myślicie o instalowaniu na smartfonach innych systemów niż Android? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!